İşlemci çok ses çıkarıyor

mystique

Centipat
İşlemci soğutucusundan uuuuuvvvv diye ses geliyor sabit, şimdi ben gres yağı ile soğutucuyu yağlasam sesi kesilir mi yoksa yeni işlemci soğutucusu mu alayım?

Son düzenleme:
Muhtemelen temizlik vakti geldi. Yağlarsanız çöp olur. Soğutucu bloğu ve fanı güzelce temizleyip termal macunu yenilerseniz sorun kalmaz

Sisteminizi ve kullandığınız soğutucunun modelini yazın, stress test yaparak sıcaklık ve fan hızlarını görüntüleyip bizimle paylaşın daha iyi yardımcı olalım. Buraya'' uuuuuuuv diye ses geliyor'' yazınca ben pek bir şey öneremiyorum açıkcası.

Sisteminizi ve kullandığınız soğutucunun modelini yazın, stress test yaparak sıcaklık ve fan hızlarını görüntüleyip bizimle paylaşın daha iyi yardımcı olalım. Buraya'' uuuuuuuv diye ses geliyor'' yazınca ben pek bir şey öneremiyorum açıkcası.
🤣 İşlemci 30 derece fan 900rpmlerde fan sesi değil bu başka bi ses buzdolabı sesi gibi.

Hiç toz yok tertemiz bu arada intel stok fan.

Termal macun en son ne zaman yenilendi? Veya yenilendi mi? Benim aklıma sadece macunun görevini yerine getirmemesinden ötürü işlemcimin fazla ısınıp fanın hızlı dönmesi geliyor. Boşta ve yükteki sıcaklık değerlerini atarsanız daha iyi olur

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı