İşlemci değişikliği sonrası internete erişememek

yigit_turk18

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Kendi Çapında Oyuncu
Merhaba, Ryzen 5500'dan 5700X'e geçiş yaptım. Sorunum şu, bilgisayar internete giriyor YouTube vs. ancak en basitinden driver indirmek istiyorum indirmiyor, oyunlarda Online serverlara bağlanmıyor. Sanırım güvenlikle alakalı bir sorun var. Yeni format attım sonuç aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
İşlemci değişikliği sonrasında BIOS ayarları yapıldı mı ve ayrıca format atıldı mı?

Formatı 2 saat önce attım halen uğraşmaktayım çözümle. BIOS ayarı olarak ReSize BAR aktive ettim, XMP profilini seçtim ve fan hızlarını Turbo'ya getirdim bildiğim başka bir ayar yok eksik bir şey varsa aydınlatır mısınız?

@yigit_turk18 bu tip erişim sorunları bilgisayar saatinden dolayı oluşuyordu normalde ama sizde o sorun yok gibi. Normalde pil ile BIOS sıfırlayınca devam etmesi lazım yoluna.

Tavsiyelerinizi deneyeceğim şimdi. Ayrıca aynı PC'den(anakart, işlemci, RAM) evde bir adet daha var aynı işlemciyi ona da yükseltme yaptım hiçbir sorun çıkarmadı. İlginç bir durum cidden.

BIOS sıfırlama için pil çıkartma yöntemi ile internet sorununu çözdüm ancak şimdi de indirdiğim driverların bazıları kurulmuyor örneğin AMD Adrenalin software ve Armoury Crate güncelleme yapmıyor ayrıca Windows Update de aynı şekilde bazı güncellemelerde hata mesajı veriyor. Yardımcı olabilir misiniz?

En son BIOS Update'nizin yapılı olduğundan emin olun. Sistemin bütün özellikleri nedir, tam olarak hangi hataları alıyorsunuz detaylıca belirtin lütfen.

En son BIOS Update'nizin yapılı olduğundan emin olun. Sistemin bütün özellikleri nedir, tam olarak hangi hataları alıyorsunuz detaylıca belirtin lütfen.

Tavsiyeniz üzerine BIOS'u güncelledim. Hatalara ilişkin resimler ekte yüklüdür.

Sistem: Ryzen 7 5700X, ASUS B450M-A II, Kingston 3600MHz 4x8GB, 700W High Power PSU, Sapphire RX 7600 8 GB, WD 120 GB Green SSD, SanDisk 240 GB SSD, WD blue 1TB hard disk.

Alınan hatalar:
-Windows update günceleme hatası 22H2 versiyonu için
Adsız.png
-AMD adrenalin software (kurarken yüzde 100 de kalma hatası)
a.png
-Steelseries Engine Driver indirirken NSIS hatası(yönetici olarak çalıştırma denendi, exe dosyasının yanına "/NCRC" yazma yöntemleri denendi işe yaramadı)
d.png

Sistemi temiz bir şekilde Windows 11 ile deneyebilir miyiz acaba? Kurulum dosyalarımız temiz ve sağlam olsun.
Disklerin sağlık durumları nedir?

Sistemi temiz bir şekilde Windows 11 ile deneyebilir miyiz acaba? Kurulum dosyalarımız temiz ve sağlam olsun.
Disklerin sağlık durumları nedir?

Eski olan diskin bozuk olma ihtimaline karşı yeni aldığım bir SSD'ye kurdum Windows 10'u sonuç değişmedi. Ben sorunun anakarttan kaynaklı bir güvenlik seçeneğinden olduğunu düşünüyorum, Anakartın bozuk olma ihtimali nedir sizce. Windows 11 için şu an bir yükleme yapamam ancak ileride yapabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı