İşlemci değişimi sonrası A320M-S2H bilgisayar açılmıyor

d1xl1te

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, bundan 3-4 hafta önce bilgisayara reset atınca SSD ve işlemcim bozuldu. İşlemciyi onarıma gönderdim ve değişim yaptılar. Yeni gelen işlemciyi taktım ve aynı sorun hâlâ devam ediyordu. Bilgisayar 10-15 denemede açılıyor ve 10 dakika sonra ekran ile ışıklar gidip fanlar dönmeye devam ediyordu. İşlemci Ryzen 5 5500, anakartım A320M-S2H ve BIOS sürümü kesinlikle işlemciyle uyumlu, çünkü aylardır bu işlemciyi sorunsuz kullanıyordum. Reset tuşuna basmam sonrası bu sorun gerçekleşti ve şu anda 1600 AF işlemciyle bilgisayarımda herhangi bir sorun gözükmüyor ve 10 dakika değil 5-6 gün bile açık bıraksam kapanmıyor. Sıfır işlemciyle de aynı sorunu yaşadığına göre sizce bunun çözümü nedir? Anakart veya RAM gibi yan parçalar bozuk olsaydı sistem 1600 AF ile de sorun yaşardı diye düşünüyorum ama şu anda hiçbir sorunum yok. İşlemciyi 2200 liraya aldım iade edeyim desem aynısını almak için üstüne 1000 lira koymak zorunda kalacağım ve tahminen o da çalışmayacak. Yine onarıma gönderdim ve tahminen yine değişim ürünü gelecek, o da çalışmayacak...

Çalışmayan işlemcim sıfır R5 5500.

Çalışan işlemcim yıllarca bilgisayar kapanmadan kullanılmış R5 1600 AF.

Anakartım A320M-S2H

RAM'lerim Team Vulcan TUF 2x8 3200MHz.

Hocam belirtmiş olayım benim güç kaynağını serviste teste almışlar sorun onda gibi gözüküyor. Her şey çalışıyor ekipmanlara ve ekrana güç gelmiyordu. Sizin de güç kaynağında sorun olabilir mi?

Geri
Yukarı