İşlemci değişimi sonrası bilgisayar açılmıyor

Emircan Boztaş

Hectopat
Öncelikle merhaba. Daha önce açtığım bir konuda bahsetmiştim R5 5600 almayı düşündüğümü. Bugün elime geçti, bilgisayara taktım ve görüntü gelmiyor. Klavyenin ekran kartının RAM'in ışıkları yanıyor.

Anakart: MSI B450 Gaming Plus Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın Ryzen 5 5600'ü destekliyor. Şuradan kontrol edebilirsin:

Eski işlemcini yeniden takıp BIOS güncelledikten sonra yeni işlemcini takarsan muhtemelen sorun kalmayacaktır.

Düzenleme: BIOS sürümünün güncel olup olmadığını kontrol etmen için de bağlantıyı bırakıyorum:

Dikkat ettiysen son BIOS sürümünün notları şöyle:

• AGESA ComboAm4v2PI 1.2.0.B update.
  • AMD security issue patch.
  • Support new Ryzen 5000 CPU.

Eski işlemcini yeniden takıp BIOS güncelledikten sonra yeni işlemcini takarsan muhtemelen sorun kalmayacaktır.

Yarın deneyeceğim kule tipi fan bugünlük beni yeterince yordu. Anakartımda M-Flash BIOS özelliği var aslında sök tak yapmadan işimi halledebilir miyim acaba.

Düzenleme: BIOS sürümünün güncel olup olmadığını kontrol etmen için de bağlantıyı bırakıyorum:

Dikkat ettiysen son BIOS sürümünün notları şöyle:

• AGESA comboam4v2Pi 1.2.0.b Update.
  • AMD Security issue patch.
  • Support New Ryzen 5000 CPU.

Bunu halihazırda yapmıştım ama tekrar yapayım bari.

Yarın deneyeceğim kule tipi fan bugünlük beni yeterince yordu. Anakartımda M-Flash BIOS özelliği var aslında sök tak yapmadan işimi halledebilir miyim acaba.

Bunu halihazırda yapmıştım ama tekrar yapayım bari.
BIOS güncelledikten sonra hala olmuyorsa haber verirsin, ona göre başka tavsiyelerde bulunuruz.

Bu arada yardımcı olması için bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı