Çözüldü İşlemci değişimi sonrası aşırı kasma, çökme ve hatalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NewStart

Picopat
Daha fazla  
RAM
8+4 12GB
SSD veya HDD modeli
60 gb sandisk ssd
Anakart
asus p8h61-m lx plus r2.0
İşlemci
i5 2400
Sistemimde Intel Pentium G2120 vardı bende i5 2400 taktım sonrasında bazı hatalar aldım ve çok kasıyordu bende Driver'lerle ilgili sanıp tüm sürücüleri kurdum fakat yine hata alıyordum daha sonra CSM açtım ve hatalar biraz azaldı ama hala aşırı derecede kasma ve çoğu hatalar devam ediyor program çökmeleri takılma vb. işlemciyi takarken bir hata yapmış olabilir miyim ya da işlemci bozuk olabilir mi?

Not: İşlemciyi takarken anakartın üstünde çok küçük (yüzeysel) bir çizik oluştu işlemci soketine yakın bir yerde bu soruna sebep oluyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fanı düzgün taktiniz mi islemci sıcaklık değerleri yüksek mi isindigi için olabilir belki de.
Termal macun sürmedim ve fan biraz gevşek yani mantıklı geldi çünkü işlemci 97-99 derece arası

O zaman termal macun alıp işlemciye sür. Fanı yerine oturtabildiğin kadar oturt işlemci aşırı ısınmadan dolayı kendisinin performansını düşürüp sistemde donmalara veya çökmelere sebep oluyor.

RAM o kadar isinmaz isinamaz ama o da var islemcidir o

Hocam BIOS'ta boştayken bile 60 dereceden 70 dereceye çıktı bu normal değilse büyük ihtimalle sorun fanın gevşek olması ve termal macun olmaması.

IMG_20230630_034908.jpg

Geri
Yukarı