İşlemci değişimi sonrası hemen kapanıyor

Behran Sönmez

Kilopat
Daha fazla  
RAM
GSkill 16GB (4x4) CL9
SSD veya HDD modeli
1TB Seagate
Ekran kartı
GTX 970
Anakart
MSI H97 Gaming 3
İşlemci
i5 4460
Merhaba. Eski işlemcim i5 4460'ı i7 4790 ile değiştirdim ve anakarta taktım ama bilgisayar açılıp 2 saniye sonra tekrar kapanıyor. Yani ekran gelmiyor bile ve bu işlem tekrar ediyor. Sorun nedir ve nasıl çözebilirim? Takmadan önce format atmadım. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yapar mısınız? Anakartınızın BIOS sürümlerine baktığımda bir sürümde yeni işlemciler için destek geldiği görünüyor, belki eski bir BIOS sürümü kullanıyor olabilirsiniz.

BIOS güncellemesi yapar mısınız? Anakartınızın BIOS sürümlerine baktığımda bir sürümde yeni işlemciler için destek geldiği görünüyor, belki eski bir BIOS sürümü kullanıyor olabilirsiniz.
Çıkartıp tekrar taktım çalıştı. Teşekkür ederim. Şimdi i7 4790 sürücüsünü indirmem gerekiyor mu? Sürücü indirmeyi denedim ama Win10 desteklemiyor sanırım çünkü yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor diyor ama Win10 için driver yok. Intel' in driver programı vardı onu indirdim otomatik gerekli sürücüleri indiriyor ama acaba işe yarar mı?

Çıkartıp tekrar taktım çalıştı. Teşekkür ederim. Şimdi i7 4790 sürücüsünü indirmem gerekiyor mu? Sürücü indirmeyi denedim ama Win10 desteklemiyor sanırım çünkü yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor diyor ama Win10 için driver yok.
Onboard görüntü almayacaksanız işlemci için bir şey kurmanıza gerek yok.

Intel'in driver programı vardı onu indirdim otomatik gerekli sürücüleri indiriyor ama acaba işe yarar mı?
İsterseniz yükleyebilirsiniz, yüklemeseniz de olur.

Benim demek istediğim anakartınızın güncellemesi yani BIOS güncellemesi.

Geri
Yukarı