Çözüldü İşlemci değişiminden sonra format şart mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

destro52

Centipat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bugün i5 7500 işlemcimi satıp i7 7700 işlemci satın aldım. Bugün yeni işlemcimi yerine taktım kullanmaya basladım. İlk sorum şu, sizce format atmalı mıyım? İlerleyen dönemlerde herhangi bir sorun yaşar mıyım? İkinci sorum ise, sizce i7 7700 almakla iyi yaptım mı? 7500'le arasındaki farkı görür müyüm oyunlarda ya da arasında fark olur mu? Cevaplarınız için teşekkürler.

Çözüm
Sorun olmaz, ben de Ryzen 2600x’ten 3600x’e geçtim sadece BIOS güncelledim format şart değil.
Bir miktar performans farkı olacaktır, uçurum farklar beklememenizi tavsiye ederim. Donanım değişiklikleri sonrası format atmak mantıklı bir hareket. Kararlı bir sistem olması açısından ben atıyorum. Atmazsanız, problem oluşacağını söyleyemem. Müsait bir zamanda atarsınız.

Merhaba arkadaşlar, bugün i5 7500 işlemcimi satıp i7 7700 işlemci satın aldım. Bugün yeni işlemcimi yerine taktım kullanmaya basladım. İlk sorum şu, sizce format atmalı mıyım? İlerleyen dönemlerde herhangi bir sorun yaşar mıyım? İkinci sorum ise, sizce i7 7700 almakla iyi yaptım mı? 7500'le arasındaki farkı görür müyüm oyunlarda ya da arasında fark olur mu? Cevaplarınız için teşekkürler.

Format şart değil böyle kullanmanızda bir sakınca yok. İki işlemci arasında performans olarak hatırı sayılır fark vardır. Ama ekran kartınızın gücüne göre bu farkı belki hiç hissedemeyebilirsiniz. Eski işlemciniz ekran kartınızı rahat besliyorsa bu işlemcide oyunlarda bir fark görmeyeceksiniz. Eski işlemcinizin yetersiz kaldığı oyunlarda farkı görürsünüz ancak.

Sorun olmaz, ben de Ryzen 2600X’ten 3600X’e geçtim sadece BIOS güncelledim format şart değil.

BIOS güncellemesini 1 ay önce yaptım zaten yine de şart mı yanı anlayamadım tam olarak.
Format şart değil böyle kullanmanızda bir sakınca yok. İki işlemci arasında performans olarak hatırı sayılır fark vardır. Ama ekran kartınızın gücüne göre bu farkı belki hiç hissedemeyebilirsiniz. Eski işlemciniz ekran kartınızı rahat besliyorsa bu işlemcide oyunlarda bir fark görmeyeceksiniz. Eski işlemcinizin yetersiz kaldığı oyunlarda farkı görürsünüz ancak.

Ekran kartım ROG STRIX 1060 6 GB modeli.
İşlemci değişimi sonrasında formata gerek olduğunu düşünmüyorum.

Çok teşekkür ederim Recep abi senin düşüncelerin çok önemli benim için.

@destro52 Ryzen işlemciler için durum farklı. Sizin yapmanız gereken bir işlem yok. Arkadaş ikinci nesil işlemciden, üçüncü nesil işlemciye geçtiği için BIOS güncellemesi yapmıştır.

@destro52 Ryzen işlemciler için durum farklı. Sizin yapmanız gereken bir işlem yok. Arkadaş ikinci nesil işlemciden, üçüncü nesil işlemciye geçtiği için BIOS güncellemesi yapmıştır.

Doğru şimdi anladım benim arkadaşımda aynısı yapmıştı hatırladım teşekkür ederim cevapların için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı