İşlemci değiştirince PC kendini kapatıyor

hsyngundogmus

Femtopat
Daha fazla  
PC'ye yeni RAM ekran kartı işlemci aldım RAM çalışıyor. Ekran kartını takınca PC açılıyor. Ama ekrana görüntü gelmiyor monitörde mavi ışık yanması gerekirken sarı yanıyor. İşlemciyide değiştirdim. Şimdi PC ya kendine reset atıyor ya da kapatıyor. PC 2 3 saniye anca çalışıyor neden olabilir? Eski sisteme döndürdüğümde çalışıyor. İşlemci ve ekran kartının sağlam olduğunu düşünüyorum sökülen PC'de çalışıyordu. Ha bir de PC RAM takınca da buna benzer bir şey yapmıştı bir şekilde açtım ve BIOS pili ile oynamıştım tarih saat ayarladım açtım Ethernet kablosu takılı ama internet gelmiyor. Kulaklık çalışıyor oyun sesleri vs geliyor ama müzik sesi gelmiyor. Daha doğrusu hiç çalmıyor.

İşlemciyi çıkartırken pinlere zarar vermiş olabilirsiniz. Pin yamuklukları gözle görünmeyebilir.
İşlemci, anakart, ram modelleriniz nedir

PC'ye yeni RAM ekran kartı işlemci aldım RAM çalışıyor. Ekran kartını takınca PC açılıyor. Ama ekrana görüntü gelmiyor monitörde mavi ışık yanması gerekirken sarı yanıyor. İşlemciyide değiştirdim. Şimdi PC ya kendine reset atıyor ya da kapatıyor. PC 2 3 saniye anca çalışıyor neden olabilir? Eski sisteme döndürdüğümde çalışıyor. İşlemci ve ekran kartının sağlam olduğunu düşünüyorum sökülen PC'de çalışıyordu. Ha bir de PC RAM takınca da buna benzer bir şey yapmıştı bir şekilde açtım ve BIOS pili ile oynamıştım tarih saat ayarladım açtım Ethernet kablosu takılı ama internet gelmiyor. Kulaklık çalışıyor oyun sesleri vs geliyor ama müzik sesi gelmiyor. Daha doğrusu hiç çalmıyor.
Temiz kurulum yapabiliyorsanız yapın. Muhtemelen driverlar sorunludur. Bazen yeni işlemciler için bios güncellemesi yapmak da gerekebiliyor.

İşlemciyi çıkartırken pinlere zarar vermiş olabilirsiniz. Pin yamuklukları gözle görünmeyebilir.
İşlemci, anakart, RAM modelleriniz nedir?

İşlemci i3 3.nesil anakart 1T1-PC2340A5l3 ekran kartıda RX550 pinler sapasağlam.

Temiz kurulum yapabiliyorsanız yapın. Muhtemelen driverlar sorunludur. Bazen yeni işlemciler için BIOS güncellemesi yapmak da gerekebiliyor.

Çok anlamam nasıl yapacağımıda söyleyebilir misiniz?

Çok anlamam nasıl yapacağımıda söyleyebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki gibi format atmayı deneyin. Ardından sürücü çakışması olmadan Windows otomatik olarak sürücüleri yükleyecek. Yine çözülmezse bu sefer önceki işlemciyi takacaksınız ve BIOS güncelleyeceksiniz. Bu videodaki işe yaramazsa yazın tekrar yardımcı olayım.

İşlemci bozukmuş konu kapatılabilir.

Geri
Yukarı