İşlemci değiştirirken neler yapılmalı?

WH SUPERMAN

Hectopat
Öncelikle merhaba. AMD Ryzen 5 2600 işlemcim var, bunu AMD Ryzen 5 5600 ile değiştirmek istiyorum. İşlemciyi aldım geldi fakat bilgisayarda yapmam gereken bir şey var mı? Driver yükleme silme falan. BIOS ile alakalı bir Update vs. Yoksa direkt tak kullan mı yapayım? Detaylı yazarsanız sevinirim internette tam cevap bulamadım. Şimdiden teşekkürler.

BIOS güncellemesi şart. İster B450, ister X570 anakartınız olsun 5600 ilk parti çıkmayan bir işlemcidir ve güncellemesiz görüntü alınmaz.

Sonrasında eski işlemci sökülür, yenisi takılır ve leblebi kadar macun ile üstüne direkt fan koyulmak suretiyle kapatılır.

Başka yapılacak şey en fazla BIOS sıfırlandığı için XMP açmak olur o kadar.

BIOS güncellemesi şart. İster B450, ister X570 anakartınız olsun 5600 ilk parti çıkmayan bir işlemcidir ve güncellemesiz görüntü alınmaz.

Sonrasında eski işlemci sökülür, yenisi takılır ve leblebi kadar macun ile üstüne direkt fan koyulmak suretiyle kapatılır.

Başka yapılacak şey en fazla BIOS sıfırlandığı için XMP açmak olur o kadar.

Hocam elinize sağlık çok güzel anlatmışsınız. BIOS Update ile ilgili bir şey gördüm lakin doğruluğundan emin değilim. İşlemciye göre BIOS Update diye bir şey var mı yoksa normal bildiğimiz BIOS Update mi?

Hocam elinize sağlık çok güzel anlatmışsınız. BIOS Update ile ilgili bir şey gördüm lakin doğruluğundan emin değilim. İşlemciye göre BIOS Update diye bir şey var mı yoksa normal bildiğimiz BIOS Update mi?
En son sürüme güncellemeniz yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı