İşlemci değiştirme sonrası sistem açılmıyor

Gapirkont

Kilopat
Bugün bilgisayarımı bayağıdır temizlemediğim için açıp temizlemek istedim. Fanları temizledim, ekran kartının fanını temizledim, daha sonra işlemcinin fanını söküp onu da temizledim. Sonra aklıma bir şey geldi, benim başka kötü bir bilgisayarım daha vardı, onun işlemcisi i5 750, benim söküp temizlediğim bilgisayarın işlemcisi i3 3240. İ5 daha iyidir diye düşündüm işlemcileri değiştirecektim ikisinin de işlemcisini söktüm, i5'i kullandığım kasaya takacaktım ki sığmadı, biraz uğraştım sonra vazgeçtim eski işlemcimi tekrar taktım.

Kullanmadığım bilgisayarın 2 GB RAM'i vardı. Benim kullandığım kasanın 4 GB RAM'ı vardı. 2 GB RAM'i kullandığım kasaya taktım 6 GB olması için.
İşlemci fanını falan da çok sıkı taktım sonra bilgisayarı açtım, 3-4 saniye sonra tekrar kapandı bilgisayarım, 2 saniye sonra tekrar açıldı kendi kendine, 5-6 saniye sonra tekrar kapandı. Nasıl çözebilirim bu durumu?
Ayrıca sonradan taktığım RAM'i tekrar çıkardım öyle denedim eskisiyle yine açılmadı.

İşlemcinin termal macunu eskidiği için hemen ısınıp kapanıyordur diyenleri gördüm fakat ben alakası olduğunu düşünmüyorum, çünkü işlemcinin fanı vs. her şeyi çalışıyor ve 3-4 saniyede ısınması imkansız, işlemci soğukken çalıştırıyorum bir de yani onla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Size bırakıyorum pek anlamam zaten. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu olmayan işlemciyi takmaya çalışmışsınız. Zorladıysanız pin yamultmuş ya da kırmış olabilirsiniz. İşlemciyi söküp kontrol edin.

Hiçmi araştırmadın kullandığın 3.nesil i3 işlemci 1.nesil i5 den daha iyidir bide ona rağmen takmaya çalışmışsın umarım fazla zorlayıp anakartın soketine zarar vermemişsindir.

Yani ne yapabilirim pinler yamulduysa nasıl düzelir veya anakart değişmesinden başka çözüm var mı evde yapabileceğim
Uyumlu olmayan işlemciyi takmaya çalışmışsınız. Zorladıysanız pin yamultmuş ya da kırmış olabilirsiniz. İşlemciyi söküp kontrol edin.
Baktım ama anlayamadım yamuk ya da kırık var mı, çok küçükler anlayamadım

Yani ne yapabilirim pinler yamulduysa nasıl düzelir veya anakart değişmesinden başka çözüm var mı evde yapabileceğim

Baktım ama anlayamadım yamuk ya da kırık var mı, çok küçükler anlayamadım
Şansın varsa bilgisayarcı düzeltebilir. Eğer anakartın soketinde sorun olduysa soket varsa piyasada sadece soket değişir.

Şansın varsa bilgisayarcı düzeltebilir. Eğer anakartın soketinde sorun olduysa soket varsa piyasada sadece soket değişir.
Ücreti ne olur en fazla? Ve pinlerin yamulmasından kaynaklandığı kesin mi?
Benim bir bilgisayarım daha var quadro h55-v5n marka anakart İ5 750 işlemci var, bozulan kasanın ekran kartını h55-v5n markalı anakart olan sisteme taksam çalışır mı? Ekran kartımın Markası r7 240 yani uyar mı anakartla?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı