Windows 11 neden hala stabil değil?

Siz 2015 model işlemci... 2015 model ekran kart vs kullanıyorsanız kusura bakmayın da sorun yaşamanız normal. O zaman ne vardı 8 ve 8.1.. 8 ve 8.1 ile her ne kadar temelde aynı olsa da 10 ve özellikle 11'de yeni donanımlar ile tam uyumluluk ve yeni ve uyumlu donanımlar ile kullanıldığında belli performans artışları olduğu biliniyor. Siz eski donanımlar ile (anakart-ekran kart-işlemci-RAM) güncel bir sistem kullanırsanız performans problemleri yaşamanız gayet normal.
Not: Bu yorumu konuyu açan kişinin PC bileşenlerini bilmediğim için atıyorum.

2015'te Windows 10'un çıktığı zamanı hatırlıyorum da hiç sorun yaşandığını görmedim. Herkes sorunsuzca ilk günden kullanmaya başlamıştı. Windows 11 çıkalı 1.5 yıl oldu ve hala birçok programda uyum problemleri yaşanıyor ve performans olarak Windows 10'a göre daha düşük kalabiliyor. Bunun nedeni nedir?

Çünkü Windows 11 yeni nesil donanımlar için çıktı 2018 model altı cihazlarda TPM ve işlemciler desteklemediği için stabil çalışmıyor.

Siz 2015 model işlemci... 2015 model ekran kart vs kullanıyorsanız kusura bakmayın da sorun yaşamanız normal. O zaman ne vardı 8 ve 8.1.. 8 ve 8.1 ile her ne kadar temelde aynı olsa da 10 ve özellikle 11'de yeni donanımlar ile tam uyumluluk ve yeni ve uyumlu donanımlar ile kullanıldığında belli performans artışları olduğu biliniyor. Siz eski donanımlar ile (anakart-ekran kart-işlemci-RAM) güncel bir sistem kullanırsanız performans problemleri yaşamanız gayet normal.
Hayır eski bilgisayarımda Windows 11 kullanmadım. Hatta yeni bilgisayarımda da Windows 11 kullanmadım. Sadece kullanıcı yorumlarına dayanarak bu konuyu açtım. Şu an 5600 işlemci ve 3060 Ti ekran kartı kullanıyorum. Yakın zamanda bu sorunlardan dolayı Windows 11 geçmeyi düşünmüyorum.

Ryzen 5 3600 güncel sistem ile kullandım bende de yavaş çalışıyor. Donanımım mi eskidi şimdi? :D 5600 işlemci ile de test edeceğim. Yeni-eski donanımla alakası yok sorun tamamen 11'in kendisinde. Üstünden seneler geçmiş sistemlerle sorunsuz kullanan var, sorunlu kullanan var. Argümanınız yanlış olmuş.

Windows 11'in kesinlikle performans sorunları var. Kullanmış olduğum dizüstü bilgisayarın özellikle Windows 10 ve Windows 11 pil performansı konusunda dağlar kadar fark var. Windows 11 acayip şekilde pil tüketimi yaparken Windows 10 neredeyse 1 saat daha fazla pil ömrü verebiliyor.

@ozgunsero 2022 model işlemci kullanıyorum ama problem yaşıyorum kabul edin işte Windows 11 başarısız.

@Emir M. evet ya bir de işlemciye yetersiz diyorlar ya ayar oluyorum R5 5500 bu boru değil. Ama kasıyor işte. Yani hissediliyor. Sistem yeni daha 3 günlük ama sanki sıcaklıklar da arttı gibi. Bilmiyorum bakacağım. Windows 11 23H2 kullanıyorum. Bu işlemci de yetmiyorsa bize müsaade. Windows 10'a dönerim geri. Microsoft o b.ktan 11'ini istediği kadar cilalayabilir ve Windows 10'un desteğinin bitmesi de umurumda değil ben böyle bir sistemde bu yavaşlığı çekmek zorunda değilim yeter ya gerçekten yeter ya canıma tak etti artık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı