İşlemci değiştirmek için yapılması gerekenler nelerdir?

mu1453

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar, benim sormak istediğim soru şöyle şu an elimde kullanmakta olduğum R5 5600X işlemci var ben R9 5900X işlemci aldım ancak takmadan önce gerek BIOS ayarları ve başka ayarlar olarak ne yapmam gerekiyor onu sormak istiyorum, belki diyebilirsiniz o işlemciyi aldın ne yapman gerektiğini bilmiyor musun diye de, ben emin olmak ve danışmak istiyorum :)

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi akşamlar, benim sormak istediğim soru şöyle şu an elimde kullanmakta olduğum R5 5600X işlemci var ben R9 5900X işlemci aldım ancak takmadan önce gerek BIOS ayarları ve başka ayarlar olarak ne yapmam gerekiyor onu sormak istiyorum, belki diyebilirsiniz o işlemciyi aldın ne yapman gerektiğini bilmiyor musun diye de, ben emin olmak ve danışmak istiyorum :)

@Recep Baltaş @Ali Güngör
Anakartınız 5600X ile sorunsuz çalışıyor ise 5900X ile de çalışacaktır. İşlemci takınca BIOS kendini sıfırlayabilir, belleklerinizin frekans değerleri 2133'a düşer. Böyle olursa eski değerine yükseltiniz. BIOS'ta başka bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum, belki işlemci çok ısınırsa underclock yapmanız gerekebilir.

Anakartınız 5600X ile sorunsuz çalışıyor ise 5900X ile de çalışacaktır. İşlemci takınca BIOS kendini sıfırlayabilir, belleklerinizin frekans değerleri 2133'a düşer. Böyle olursa eski değerine yükseltiniz. BIOS'ta başka bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum, belki işlemci çok ısınırsa underclock yapmanız gerekebilir.
Yok herhangi bir problem yok r5 5600x ile çalışırken sadece işlemci değiştirdikten sonra acaba format atmama gerek var mı, onu merak ediyorum?

Aynı mimarili işlemciler için formata gerek yok.
Hayır, eğer ki AMD ryzen 5 2400G kullanıyorken 3400G modeline geçseydi grafik sürücüsünü kaldırması gerekirdi.

Intel'den AMD'ye ya da tam tersi bir geçiş olsaydı format atmak daha sağlıklı olabilirdi.
Format atmasına gerek yok. İlgili sürücüleri kaldırsa yeterli.

Kendisi CPU değişti diye klavyeden şu tuşa basın uyarısı çıkacak ama değil mi?
Bilmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı