İşlemci Evde Değiştirilebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Videolara bakarak kendin yapabilirsin. Bulunduğun bölgede isem yardımcıda olabilirim belki başkaları da yardım edebiliri aramızdan.

Adana'daysan gelip takayım. Çok basit bir işlem rahatça yapabilirsin.

Bu bilgisayarcılar harbiden dolandırıcı ya. Ne yapacaksın sanki altı üstü kasayı açıp bir parça takacaksın 2 dakika bile sürmeyecek neyin 200 TL'sini istiyorlar utanmadan anlamıyorum.

Bu bilgisayarcılar harbiden dolandırıcı ya. Ne yapacaksın sanki altı üstü kasayı açıp bir parça takacaksın 2 dakika bile sürmeyecek neyin 200 TL'sini istiyorlar utanmadan anlamıyorum.
Dolandırıcılıkla alakası olmayan bir şey. 2 vida çevirmek şuan bu ekonomide 150TL. Kimse bilgisayarcılardan parça almıyor artık. İnternet üzerinden kira parası vermeyip daha uyguna satan firmalardan alıyor.

Dolandırıcılıkla alakası olmayan bir şey. 2 vida çevirmek şu an bu ekonomide 150TL. Kimse bilgisayarcılardan parça almıyor artık. İnternet üzerinden kira parası vermeyip daha uyguna satan firmalardan alıyor.

İşte böyle kazıkçı olurlarsa batmaya mahkumlar. Hiç emek sarfetmeden bu kadar para isteyemezsin.Örnek a

İşte böyle kazıkçı olurlarsa batmaya mahkumlar. Hiç emek sarfetmeden bu kadar para isteyemezsin.Örnek a
Çalışma hayatı hakkında bir fikrin olduğunu düşünmüyorum. 50 liraya şunu yaptırayım devri bitti. Ampul takmaya, musluk değişmeye 200 300 lira fiyat istiyorlar. Maaş, sigorta, kira fiyatları hakkında bir fikriniz yok. Kaç kişi gelip o bilgisayarcıya işlemci taktırıyor sanki? Emeğinin fiyatını 200 olarak belirlemiş, 50 liralık termal macunda kullanır geri kalanı işçiliğine alır. Sallamak kolay klavye başından.

Yeni bir işlemci satın aldım fakat bilgisayarcılara sorduğumda değiştirmek için en az 200TL istiyorlar ve kıytırık bir macun sürüyorlar. Kaliteli bir macun alıp kendim değiştirsem daha mı iyi olur? Elim yatkın böyle işlere bilgisayarın işlemci hariç bütün parçalarını kendim taktım fakat işlemciye bir türlü cesaret edemedim. Sizin yorumunuz nedir?
Elin yatkınsa bayağı kolay bir işlem. Birkaç video izleyerek mantığını öğrendikten sonra her işlemci için aynı süreç. Güzel bir termal macun ile kendin uygulama yapmanı tavsiye ederim.

Çalışma hayatı hakkında bir fikrin olduğunu düşünmüyorum. 50 liraya şunu yaptırayım devri bitti. Ampul takmaya, musluk değişmeye 200 300 lira fiyat istiyorlar. Maaş, sigorta, kira fiyatları hakkında bir fikriniz yok. Kaç kişi gelip o bilgisayarcıya işlemci taktırıyor sanki? Emeğinin fiyatını 200 olarak belirlemiş, 50 liralık termal macunda kullanır geri kalanı işçiliğine alır. Sallamak kolay klavye başından.

Bilgisayarcı olduğunu bu kadar belli etmesen mi :D ben de çalıştım bilgisayarcıda eskiden 1.25 TL'ye tavuk döner alabildiğimiz zamanda 20 liraya format atılıyordu. Ki her şey otomatikti CD'yi takıp otomatik format attıktan sonra otomatik gerekli programlar bile yükleniyordu. Emek olmadan köfte yok. Bu yüzden bilgisayarcıların yavaş yavaş batması hoşuma gidiyor. Sen bir işlemci takmaya 200 lira istersen insanlar uğraşır kendi yapar. Geçen de tesisatçılar grev yapmıştı iş yok diye 10 dakikalık işe 300 lira istersen olmaz tabii :D bilgisayarcıların ekran kartını örnek veriyorum 8kya sipariş edip 10kya satmaya çalışınca insanların internetten alması da doğal değil mi? :D

Ayrıca kendimden örnek vereyim bana da ekran kartı takmaya gereksiz fazla para istemişlerdi YouTube'dan izleyip kendim taktım. 200 lira değil de 50 lira isteseydi 2 dakikalık emekle 50 TL kazanmış olacaktı benim gibi başkası gelecekti ondan da 50 TL kazanacaktı ama kazanamadı. O yüzden kaç kişi bilgisayarcıya gelip şunu taktırıyor demenin pek bir manası yok.

Anlıyorsanız evde değiştirebilirsiniz anlamıyorsanız yine video yardımıyla evde değiştirebilirsiniz.

Yeni bir işlemci satın aldım fakat bilgisayarcılara sorduğumda değiştirmek için en az 200TL istiyorlar ve kıytırık bir macun sürüyorlar. Kaliteli bir macun alıp kendim değiştirsem daha mı iyi olur? Elim yatkın böyle işlere bilgisayarın işlemci hariç bütün parçalarını kendim taktım fakat işlemciye bir türlü cesaret edemedim. Sizin yorumunuz nedir?

Alacağınız termal macun zaten 150 TL civarı tutacaktır. Gerisi kolay iş, macunu nasıl, ne kadar süreceğiniz, soğutucuyu nasıl söküp takacağınız, bunları videoları izleyerek yapabilirsiniz. MX4 termal macun olarak mükemmeldir. Kolay gelsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı