İşlemci Evde Değiştirilebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni bir işlemci satın aldım fakat bilgisayarcılara sorduğumda değiştirmek için en az 200TL istiyorlar ve kıytırık bir macun sürüyorlar. Kaliteli bir macun alıp kendim değiştirsem daha mı iyi olur? Elim yatkın böyle işlere bilgisayarın işlemci hariç bütün parçalarını kendim taktım fakat işlemciye bir türlü cesaret edemedim. Sizin yorumunuz nedir?
Eliniz yatkınsa evet değiştirilebilir..

Yeni bir işlemci satın aldım fakat bilgisayarcılara sorduğumda değiştirmek için en az 200TL istiyorlar ve kıytırık bir macun sürüyorlar. Kaliteli bir macun alıp kendim değiştirsem daha mı iyi olur? Elim yatkın böyle işlere bilgisayarın işlemci hariç bütün parçalarını kendim taktım fakat işlemciye bir türlü cesaret edemedim. Sizin yorumunuz nedir?
Bu aynı şey gibi, geçen kaykayımı düşürdüm denize ve 500TL istediler çıkartmak için. Yapma, sakın 200TL verme, kendin evde yapabilirsin veya bu işten anlayan arkadaşın varsa istersen ona yaptır, başına bir şey gelirse ondan alırsın parasını kdkdldnflfk. İşlemcinin pinlerine dikkat et, işlemcinin yerine oturduğundan emin olmadan sakın kapatma üstünü yoksa çok hoş şeyler olmaz ve fazla zorlama, dediğim gibi pinlere zarar gelirse oyun bitti.

Dostum gerçekten çok basit bir işlem. YouTube’dan izle, birkaç farklı video izle, herkesin ne yaptığına iyice bak. Genelde benzer olduğunu göreceksin. Böylece kendi bilgisayarını açtığında yabancı hissetmeyeceksin. 200 liran cebinde kalsın. 😌

Değiştirmesi en kolay parçalardan biri işlemci zaten. Anakartı değiştirecek olsan neyse de altı üstü işlemci. YT'den 2 video izlesen yeterli. Sadece pinlerine dikkat edeceksin.

Ben 5600X aldığımda sizin gibi korkmuştum hocam ya işlemcinin pinlerini kırarsam diye. 200TL'yi vermek yerine MX 4 alın. Takması cidden basit bu arada ben babamla kolayca hallettim.

Kayserideysen gelip takayım para istemez

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı