İşlemci fana yapışmış

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi, Ryzen işlemcim fana yapışmış ve çıkmıyor. Bunu nasıl ayırabilirim?
IMG-20200219-WA0013.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Cevabınız için teşekkür ederim ilk videoda alkol mü diyor? Yoksa ben mi yanlış anladım. Alkol yerine başka bir şey kullanabilir miyim? Ayrıca anakartı bugün aldım, üzerine takip çalıştıramam maalesef 😔.

Ben ufak düz tornavida ile yandan küçük bir ittirme ile çıkardım. Zarar verebilirsin ama uğraşmak istemedim açıkcası. Yavaşca yaparsan sıkıntı çıkmaz. Hızlı yaparsan zaten işlemci düşebilir ve kullanılamaz hale gelebilir. Düz tornavidayı fan ve işlemcinin kenar kısmının arasına al. Daha sonra aşağı doğru baskı uygula işlemci yukarı doğru kendini yavaş bir şekilde atacak. Yapacaksan dediğim gibi yavaş yap.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı