İşlemci fanı BIOS Smart fan 5 ayarlarına uymuyor

Sorahan

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Anakart
B450M S2H V2
İşlemci fanı çok kafa ütülüyor. 50 dereceye kadar 0 RPM çalışsın sonra yavaş yavaş yükselsin istiyorum. Smart fan 5 üzerinden ayarlamaları yaptım fakat nedense sürekli 800 RPM'de çalışıyor. Performax perfan-120-H hava soğutucu kullanıyorum. Yardım eder misiniz?

Benimki B450M-A Pro Max, sistemimde sıvı soğutucu var SYS fan1 üzerinden ayar yapmak istiyorum ancak pompa Max da çalışıyor. Daha bugün aldım B450'yi.

Ayar yaptıktan sonra sağ üst taraftaki "Apply" butonuna bastın mı?
1712267317995.png

Apply butonunun hemen 2 solunda. Anakartın fanı tanımasını sağlıyor. Ben o yüzden sorun yaşamıştım bir keresinde.

Anakartında 2 tane fan girişi var. Biri CPU_FAN diğeri SYSTEM_FAN. Kasa fanlarını sistem fan girişine düzgün taktıysan ve kasa fanlarında pwm özelliği varsa direkt olarak System 1 yazan yerden ayarlayabiliyor olman lazım.
1712268490827.png

Anakartında 2 tane fan girişi var. Biri CPU_FAN diğeri SYSTEM_FAN. Kasa fanlarını sistem fan girişine düzgün taktıysan ve kasa fanlarında pwm özelliği varsa direkt olarak System 1 yazan yerden ayarlayabiliyor olman lazım.Eki Görüntüle 2159392
SYS_FAN diye gözüküyor düzenleyebiliyorum ama bir şey değişmiyor full hıza alsamda sürekli aynı durum. 0 RPM yazıyor ayrıca. Kasa montajını ben yapmamıştım o yüzden bilmiyorum sanırım içini açıp kontrol etmem lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı