İşlemci fanı durup yeniden çalışıyor

BRave8

Centipat
Merhaba,

İşlemci fanım arada durup yeniden çalışmaya başlıyor ama çok yavaş dönüyor, gürültülü çalışmaya başlıyor ve elimle düzeltene kadar öyle kalıyor. Sistemim biraz eski şu an düzgün çalışıyor ama arada tekrarlayabiliyor o yüzden görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

İşlemci fanında sıkıntı olabilir yeni bir işlemci fanı almanı öneririm.Aksi taktirde pc de donma sıkıntısı olabilir.Sebebi ise işlemcinin ısınması

Merhaba,

İşlemci fanım arada durup yeniden çalışmaya başlıyor ama çok yavaş dönüyor, gürültülü çalışmaya başlıyor ve elimle düzeltene kadar öyle kalıyor. Sistemim biraz eski şu an düzgün çalışıyor ama arada tekrarlayabiliyor o yüzden görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.
Hocam muhtemelen elinizde stok fan var. Kabloları kontrol etmelisiniz bir sıkıntı yok ise fan temizleme, yağlama videolarına bakarak sizde fanına bu işlemleri uygulamalısınız. Eğer sorun çözülmez ise 15-20 TL civarı yeni bir stok fan ya da bütçeniz doğrultusunda daha iyi bir fan almanızı tavsiye ederim.

Video veya foto atar mısınız?

Şu an normal ama bozulursa birkaç resim atarım.

Voltaj düşük olabilir kabloyu kontrol edin. Fanı yağlamak işinize yarayabilir.

Onları denedim bir sonuç alamadım.

Hocam muhtemelen elinizde stok fan var. Kabloları kontrol etmelisiniz bir sıkıntı yok ise fan temizleme, yağlama videolarına bakarak sizde fanına bu işlemleri uygulamalısınız. Eğer sorun çözülmez ise 15-20 TL civarı yeni bir stok fan ya da bütçeniz doğrultusunda daha iyi bir fan almanızı tavsiye ederim.

Fanım stok değil dediklerinizi yakın bir zamanda yaptım yine tekrarladı.

Merhaba,

Güç Seçeneklerinden İşelmci Güç Yönetiminin En Az % Kaç Olarak Çalıştığına Bakın Örnek Olarak En Az %5 de Çalışıyorsa Ama İşlemci %3 Kullanıyorsa Otomatik İşlemci Fanı Duruyor Ve Yük %5 Üstüne Çıkınca Tekrar Çalışmaya Başlıyor Ben En DÜşük %0 Kullanmaya Başladığımdan Beri O Sesi Duymadım

Geri
Yukarı