İşlemci fanı ne tarafa bakmalı?

Enes666

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarı aldım montaj yapamıyorum işlemcinin fanını galiba ters tarafa taktım nasıl çıkarabilirim?

İşlemci fanın da sağ sol fark ediyorum mu?

Şu videoda ki gibi (37:39) bastırınca videoda ki gibi basitçe girmiyor zorlanıyor bastırsam zarar görür mü parça?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci fanı AMD sistemlerde yukarı doğru bakar yani havayı aşağıdan alıp yukarıya atar soğutucuya göre değişebilir bu durum fakat siz stok fan kullandığınız için pek bir sorun teşkil etmez.

AMD sokette klipsi iki taraftan da takabilirsin. Bastıracağın taraf ekran kartına yakın olursa o taraf boş olduğundan daha kolay olur. Eğer işlemci sokete düzgün yerleşmiş ise sorun çıkmaz. Önce kol olmayan taraftaki yuvayı yerine yerleştir. Sonra kol olan tarafını da yuvaya yerleştirip klipsi kilitle, bastırmaktan korkma. Kilidin işe yaraması için o sert noktayı geçmen gerek.

Yukarıda dendiği gibi mümkünse soğutucuyu RAM'lere baktırıp egzos fana doğru üfletmelisin. İkinci seçenekte fanı ekran kartına baktırıp kasa tavanına doğru üfletmek.

Soğutucunu ve işlemcini yazsan daha kolay yardım edilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı