İşlemci fanı yönü nasıl olmalıdır?

needwanted

Decapat
Şimdi ben stok olan soğutucumu değiştirdim ve Xigmatek Whiz adlı soğutucuyu geçtim fakat aklıma takılan bir soru oldu. Bildiğimiz gibi kule tipi işlemci soğutucuların sıcak havayı dışarı atabilmek için bir fanı oluyor ve o fanı egzoz fanına veya kasa üstündeki fanlara doğru yöneltmemiz gerekmekte. Benim kasamda tepe fanlar olmadığı için egzoz fanına doğruyu yöneltmekteyim ama işlemci soğutucu fanını RAM tarafından mı egzoza yönlerdirmeliyim yoksa direk egzozun önünden mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam push formatı derken (cahil gibi gözüktümde ben fanları formatlarda veya fanları hangisi daha verimlidir vs vs gibi şeylerle ilgilenmediğim için bilmiyorum aydınlatırsanız sevinirim).
Ingilizce terim pull cekmek anlamina geliyor push itmek anlamina geliyor. Eger ki fan isitma blogunun onunde durup aldigi temiz havayi sogutulacak unsura ufluyorsa bunu push denirken sogutulacak unitedeki havayi cekiyorsa isitma blogunun arkasindan buna da pull konfigurasyonu denir.

Needwanted resimde gördüğüm kadarıyla fan yanlış takılmış fan RAM'lere dogru üflüyor benim bildiğim fanlarda kablonun geçtiği tarafa üfler yani motor tarafına doğru üfler fanlar bir pecete tutup bak ne tarafa üflüyor Vatan bence doğru takmış fan zaten dışarı doğru üflüyormuş

Yeni konular

Geri
Yukarı