İşlemci fanından sürtme sesi geliyor

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bu ses geliyor işlemci fanından. Fakat kontrol ettiğim zaman herhangi bir sürtme göremiyorum. Neden olabilir acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ses geliyor işlemci fanından. Fakat kontrol ettiğim zaman herhangi bir sürtme göremiyorum. Neden olabilir acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir yere çarpıyor belli.

Fanı söküp arkasındaki etiketi kaldırıp kapağın içine bir iki damla makine yağı damlatmayı deneyin. Benim fanımdan da tıpkı videodaki gibi bir ses geliyordu ve bir süre sonra dönmemeye başladı. Belki işe yarar.

Fanı söküp arkasındaki etiketi kaldırıp kapağın içine bir iki damla makine yağı damlatmayı deneyin. Benim fanımdan da tıpkı videodaki gibi bir ses geliyordu ve bir süre sonra dönmemeye başladı. Belki işe yarar.

Mil yatak yapmış ya da mili tutan kauçuk parça işlevini yitirmiş olabilir. Değiştirmek dışında yapabileceğin pek bir şey yok, geçici çözümler 1-2 gün dayandırır en fazla.
@RoaringLion

Deneyeceğim dediğinizi.

@Ellie Williams

Banada fan rahmetli olmuş gibi geliyor. İşin ilginci fazla kullanılmadı. Bu yedek bilgisayardı. Yazlıkta duruyordu. Toplasan 4-5 ay kullanılmıştır maksimum. Neden böyle olduğunu anlamadım valla.

Fanı değiştim arkadaşlar. İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı