İşlemci fanını düzgün mü takmışım?

mirqccc

Picopat
Daha fazla  
Doğru mu taktım, pek bilgim yok da.

Dosya Ekleri

• cdc6184a-0b73-4e38-85c4-c84709895562.jpg
    cdc6184a-0b73-4e38-85c4-c84709895562.jpg
    326,5 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru mu taktım, pek bilgim yok da.
Doğru takıldığını böyle anlayamayız. Klipslerinin oturup oturmadığına ardından da kilitleyip kilitlemediğine bakmak lazım. Anakarta montaj ederken " zorlamayla beraber kırılmaya benzer " bir ses duyman gerekiyor onu duydun mu

Hocam işlemci cok ısındığında kendini kapatıp bip bip sesleri geliyor neden.
İşlemci 100 derecenin üzerine çıktığında bu işlemi yapar, termal macun sürdün mü?

İşlemci nedir öncelikle kasada yeterli fan bulunmuyor kablolar ortada stok fan havalar sıcak hepsi işlemciyi ekstra ısıtan şeyler.
Hocam tek bir fotoğraftan yetersiz fan cevabınıza şaşırdım ama kabloların bu kadar açıkta kalmasının zararlı olacağı doğru. Bir klips yardımı ile kabloları toparlarsanız daha iyi olur

Doğru takıldığını böyle anlayamayız. Klipslerinin oturup oturmadığına ardından da kilitleyip kilitlemediğine bakmak lazım. Anakarta montaj ederken " zorlamayla beraber kırılmaya benzer " bir ses duyman gerekiyor onu duydun mu

İşlemci 100 derecenin üzerine çıktığında bu işlemi yapar, termal macun sürdün mü?
Hocam acikcasi 3 tanesinden kirilma sesi geldi digerin yapamadım

İşlemci 100 derecenin üzerine çıktığında bu işlemi yapar, termal macun sürdün

Doğru takıldığını böyle anlayamayız. Klipslerinin oturup oturmadığına ardından da kilitleyip kilitlemediğine bakmak lazım. Anakarta montaj ederken " zorlamayla beraber kırılmaya benzer " bir ses duyman gerekiyor onu duydun mu?

Termal macun hangisini alayım bilmiyorum arkadasım alma diyor bilmiyorsan zarar verebilirsin.

Hocam tek bir fotoğraftan yetersiz fan cevabınıza şaşırdım ama kabloların bu kadar açıkta kalmasının zararlı olacağı doğru. Bir klips yardımı ile kabloları toparlarsanız daha iyi olur.

Toplayacağım da hocam bip sesi ne alaka onu anlamadım.

Termal macun hangisini alayım bilmiyorum arkadasım alma diyor bilmiyorsan zarar verebilirsin.

Hocam arkadaş tercihine karışamam ama o arkadaşınızla bir daha bu konuları konuşmamanızı tavsiye ederim :D Termal macun soğutucunun işlemciye ısıyı iletmesini sağlayan akışkan bir malzemedir. Amazon.com.tr ben bu macunu kullanıyorum sistem topladığım zaman.

Hocam arkadaş tercihine karışamam ama o arkadaşınızla bir daha bu konuları konuşmamanızı tavsiye ederim :D Termal macun soğutucunun işlemciye ısıyı iletmesini sağlayan akışkan bir malzemedir. Amazon.com.tr ben bu macunu kullanıyorum sistem topladığım zaman.

Noctua NT-H1 3.5g Termal Macun Bu macunu kullanıyorum​

Bütün hepsini oturtman şart. 4. oturmayıp biraz bile havada kalması macuna etki etmemesini sağlayabilir. Macun yoksa söküp macun sürmen lazım. Bu şart bir alternatif değil!

Yeni konular

Geri
Yukarı