İşlemci fanını en hızlıya alırsak bir sorun olur mu?

• Konuyu başlatan xrr65
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 135

xrr65

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam i5 12400F işlemcim için AG400 sipariş ettim fakat 30 Nisanda elimde olacak ve bende fan hızını en hızlı ayara almayı düşündüm ne gibi sorunlar açar ya da sorun açar mı başıma ne gibi şeylerle karşılaşırım yazar mısınız? Ya da hızlı moda almamın stok soğutucuda soğutma performansını daha iyi hale gelebilir mi? Bu durumda neler olur bana yazarsanız çok sevinirim iyi sosyaller.

Fanın kullanım ömrünü azaltabilir. İşlemcinin çok ısınacağını düşünüyorsanız sisteme genel bir temizlik bakımı yapılabilir.

Daha yeniyse çok kafaya takmayın. İçiniz rahat edecekse ömür parametresini gözden çıkaracaksanız Max'a çekebilirsiniz.

Yani mesela CS'deyken 80'i görüyor işlemci Valorant'ta da aynı yeni aldığım soğutucu yurt dışından geliyor bir de bayram arefesi olduğu için sanırım daha da geç vakite çekildi. 80 derecede kullanmaktan bir şey olur mu bu süre zarfında?

Yani mesela CS'deyken 80'i görüyor işlemci Valorant'ta da aynı yeni aldığım soğutucu yurt dışından geliyor bir de bayram arefesi olduğu için sanırım daha da geç vakite çekildi. 80 derecede kullanmaktan bir şey olur mu bu süre zarfında?

Bir sıkıntı olmaz. Anakart sağlığı açısından 85-90+ üstü olmasın yeterli.

Geri
Yukarı