İşlemci fanının bir ayağı kırıldı

sabrillax3172

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün PC için bakım yaptım ve termal macunun kuruyup kurumadığına bakmak istedim. Tam o sırada işlemci fanının bir ayağı kırıldı. Bilgisayarı açınca en fazla 1-2 dk sonra PC kapanıyor kendiliğinden. Bu sorunu evde çözebilir miyim?

İntel stok fansa evet, o bacaklar değiştirilebiliyor. Biir bilgisayarcıya sorarsan kesin bulursun. Eğer başka bir soğutucuysa ona uyhun bacağı alman lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
20. Dakika.

Merhaba arkadaşlar. Bugün PC için bakım yaptım ve termal macunun kuruyup kurumadığına bakmak istedim. Tam o sırada işlemci fanının bir ayağı kırıldı. Bilgisayarı açınca en fazla 1-2 dk sonra PC kapanıyor kendiliğinden. Bu sorunu evde çözebilir miyim?
Büyük bir ihtimalle işlemci soğutucusu tam oturmadığı için işlemciyi soğutamıyor ve sıcaklık yükseliyor.

Benim tavsiyem ise yeniden işlemci macunu uyguladıktan sonra fanı düzgün bir şekilde takıp, kasayı yatay bir şekilde kullanmanız olacaktır.

Ayrıca fan ayağını da değiştirebilirsiniz veya yeni bir işlemci soğutucusu da alabilirsiniz.

Büyük bir ihtimalle işlemci soğutucusu tam oturmadığı için işlemciyi soğutamıyor ve sıcaklık yükseliyor.

Benim tavsiyem ise yeniden işlemci macunu uyguladıktan sonra fanı düzgün bir şekilde takıp, kasayı yatay bir şekilde kullanmanız olacaktır.

Ayrıca sisteminiz nedir? Duruma göre fan ayağını da değiştirebilirsiniz.

Hayır bu şekildede yapsanız gene sisteminiz kapanıcaktır ısınıcaktır siz en iyisi dediğimi yapın 30 TL gibi bir fiyata satılıyor.

Hayır bu şekildede yapsanız gene sisteminiz kapanıcaktır ısınıcaktır siz en iyisi dediğimi yapın 30 TL gibi bir fiyata satılıyor.
Bütçesi yoksa diye söylemiştim. İdareten kullanması amaçlı yani. Yoksa tabii ki de fanın ayağını değiştirmesi en doğrusu olacaktır.

Ayrıca yine kapanacağını zannetmiyorum. Normal şekilde kullandığımda 30 derece olan işlemcim bu şekilde de 37 derecede sorunsuz bir şekilde çalışıyordu.

Bütçesi yoksa diye söylemiştim. İdareten kullanması amaçlı yani. Yoksa tabii ki de fanın ayağını değiştirmesi en doğrusu olacaktır.

Evet haklısınız aynı arkadaşın dediğini bende yaşamıştım PC'nin hiçbir parçasını bilmiyordum ve acemilikten PC'yi temizlerken fan ayağını kırmıştım ve dediğiniz yönetmlerin hepsini denemiştim ama PC gene kapanıyordu eski CPU soğutucumun fan ayağını takmıştım.

Geri
Yukarı