İşlemci frekansı nasıl sabitlenir?

rcpbozt.1

Centipat
Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba benim işlemcimin GHz değeri 2.5 fakat 2.8 2.9'lara kadar çıkıyor. Ben bunu nasıl 2.2 GHz sabitleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarından sabitleyebiliyorsunuz diye biliyorum. Onun dışında güç seçenekleri kısmından kendinize profil oluşturarakta yapabilirsiniz. Neden sabitlemek istiyorsunuz?

Hiç BIOS a girmeden de yapılabilir aslında.. :)

Denetim masasından güç ayarlarına gelip kullandığınız güç planının işlemci kullanım yüzdesini değiştirebilirsiniz. Ya da yeni bir güç planı oluşturabilirsiniz.

En yüksek CPU kullanımını %80 gibi bir değere indirgeyebilirsiniz. 🤌🏼

Görev yöneticisinden anlık bakarak yüzde kaçta istediğiniz MHZ değerine geliyor öyle ayarlayarak bulabilirsiniz.

Saygılarımla. 🌹

Sabitleme amacım bende laptop olduğu için yüksek frekanslarda fazla ısınıyor ve GTA 5 gibi oyunlarda drop yaşıyorum sabitledğim zaman oyun daha akıcı oldu.
BIOS ayarlarından sabitleyebiliyorsunuz diye biliyorum. Onun dışında güç seçenekleri kısmından kendinize profil oluşturarakta yapabilirsiniz. Neden sabitlemek istiyorsunuz?
Hiç BIOS'a girmeden de yapılabilir aslında. :)

Denetim Masası'ndan güç ayarlarına gelip kullandığınız güç planının işlemci kullanım yüzdesini değiştirebilirsiniz. Ya da yeni bir güç planı oluşturabilirsiniz.

En yüksek CPU kullanımını %80 gibi bir değere indirgeyebilirsiniz. 🤌🏼

Görev Yöneticisi'nden anlık bakarak yüzde kaçta istediğiniz MHz değerine geliyor öyle ayarlayarak bulabilirsiniz.

Saygılarımla. 🌹

Teşekkürler.

Geri
Yukarı