i5-4210U frekansı nasıl sabitlenir?

AliSezgin_0

Hectopat
Arkadaşlar PC'nin GHz'ı bazen gereğinden fazla artıyor, fotoğrafta da görüyorsunuz. Bazen de 1'e falan düşüyor. Bunu 1.7 ile 2.4 arasına sabitlemenin yolu yok mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    41,4 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    2,4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Quick CPU ile sabitleyebilirsiniz.

O işlemci Turbo ile 2.70 GHz kadar çıkabilir.
Güç ayarlarından Yüksek Performans seçtiyseniz en ufak yükte tam GHz çalışır. Eğer öyleyse Dengeli de kullanın. GHz fazlalığı problem değildir aksine performansınızı arttırır, bataryanızın daha fazla saat gitmesi için mi düşürmek veya sabitlemek istiyorsunuz ?

Arkadaşlar PC'nin GHz'ı bazen gereğinden fazla artıyor, fotoğrafta da görüyorsunuz. Bazen de 1'e falan düşüyor. Bunu 1.7 ile 2.4 arasına sabitlemenin yolu yok mu?

Laptop kullanıyorsun tavsiye etmem çünkü laptoplar sıcaklığa göre işlemci hızını arttırır sen oyun oynuyorsun 2.2 deyse ısınınca 2.0'a çekip kendini rahatlatmaya çalışır.

Güç ayarlarından yüksek performans seçtiyseniz en ufak yükte tam GHz çalışır. Eğer öyleyse dengeli de kullanın. GHz fazlalığı problem değildir aksine performansınızı arttırır, bataryanızın daha fazla saat gitmesi için mi düşürmek veya sabitlemek istiyorsunuz?

Hayır zaten sürekli sarjda oynuyorum.
Hocam quick CPU ile sabitleyebilirsiniz.

Dediğiniz işlemleri yapıyorum fakat şöyle bir sıkıntı var bazı ayarları elleyemiyorum.
Güç ayarlarından yüksek performans seçtiyseniz en ufak yükte tam GHz çalışır. Eğer öyleyse dengeli de kullanın. GHz fazlalığı problem değildir aksine performansınızı arttırır, bataryanızın daha fazla saat gitmesi için mi düşürmek veya sabitlemek istiyorsunuz?

Ya hızı 2.40 GHz olsa da bana yeter çünkü genelde 1'lere düşüyor o yüzden 1.70 GHz'la 2.40 GHz arasına nasıl sabitlerim diye soruyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    27,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Geri
Yukarı