Çözüldü İşlemci frekansı oyun içinde kendiliğinden kısılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xanteus

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, resimde göründüğü gibi oyun içindeyken 2200'lere kadar düşüyor frekans ( 5-10 saniye ) sonra tekrar eski haline dönüyor. Resimdeki gibi dalgalı gidiyor. Bunun sebebi nedir? Daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım.

Çözdüm sorunu, tam konuyu açarken fark ettim.

Ekran Görüntüsü (69).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, diğer okurlarımızın da faydalanabilmesi adına çözümü açıklar mısınız?

Tabii ki.

Birkaç hafta önce bir ayar yapmıştım şu yolu izleyerek:

Güç seçenekleri > yüksek performans > plan ayarlarını değiştir > gelişmiş güç ayarlarını değiştir > işlemci güç yönetimi kısmında en düşük ve en yüksek işlemci yönetimini ayarlamıştım, ikisini de %100'e çekince düzeliyor.
Merhaba, diğer okurlarımızın da faydalanabilmesi adına çözümü açıklar mısınız?

Tabii ki.

Güç seçenekleri > yüksek performans > plan ayarlarını değiştir > gelişmiş güç ayarlarını değiştir > işlemci güç yönetimi kısmında en düşük ve en yüksek işlemci yönetimini ayarlamıştım, ikisini de %100'e çekince düzeliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tabii ki.

İşlemcide oyuna göre "mhz" dalgalanmaları normal. Güç planında ki ayarı değiştirerek, işlemcinizi sürekli %100'de kullanarak hem yoruyor hem gereksiz ısıtıyorsunuz. Ayarları default çekmenizi tavsiye ederim.

İşlemcide oyuna göre "mhz" dalgalanmaları normal. Güç planında ki ayarı değiştirerek, işlemcinizi sürekli %100'de kullanarak hem yoruyor hem gereksiz ısıtıyorsunuz. Ayarları default çekmenizi tavsiye ederim.
Default zaten 100 hocam, doğru biliyor fakat eksik biliyorsunuz. Bende eksik yazmışım benimde hatam var, yüksek güç modunda kullanıyorum dengelide değil. O yüzden 100 zaten default. Oyunlarda dengelide oynamak mantıksız geliyor bana, ısınma konusuna gelirsekte hiçbir etkisi yok oyunlarda, boşta evet etkisi oluyor illa ki ama 5-10 derece için değmez.

Default zaten 100 hocam, doğru biliyor fakat eksik biliyorsunuz. Bende eksik yazmışım benimde hatam var, yüksek güç modunda kullanıyorum dengelide değil. O yüzden 100 zaten default. Oyunlarda dengelide oynamak mantıksız geliyor bana, ısınma konusuna gelirsekte hiçbir etkisi yok oyunlarda, boşta evet etkisi oluyor illa ki ama 5-10 derece için değmez.
Pardon hocam ben yanlış anladım. Dengeli modda ve sürekli %100 kullanıyorsunuz sandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı