İşlemci Gerçek Sıcaklık Değerleri Hangisidir?

Kendook

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba sizlere bir sorum olacak. i5 760 marka işlemciye sahibim. Stok fan ile kullanıyorum. İşlemcinin sıcaklık değerleri aklıma takıldı. Oyunlara falan girdiğimde çekirdek sıcaklıkları aşağıdaki gibi 90 derecelere çıkıyor. Üst taraftaki CPU sıcaklığında ise bu 65 70 derece falan gösteriyor. Yani çekirdek sıcaklıklarına göre daha düşük. Anlamadığım nokta şu işlemcinin gerçek sıcaklık değerleri hangisi oluyor. Çekirdeklerin sıcaklıklarını yoksa üst taraftaki tekil CPU sıcaklığımı. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

20190802_161454.jpeg20190802_161459.jpeg20190802_161451.jpeg20190802_162841.jpeg20190802_162856.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Value yazan kısım o anki değeri gösteriyor. Min, yani minimum değer en düşük değeri, max (maksimum) sıcaklığın en fazla kaç dereceye kadar çıktığını gösteriyor.

Oyundaki değerleri anlık olarak görmek istiyorsanız MSI Afterburner'i tavsiye ederim.

Value yazan kısım o anki değeri gösteriyor. Min, yani minimum değer en düşük değeri, max (maksimum) sıcaklığın en fazla kaç dereceye kadar çıktığını gösteriyor.

Oyundaki değerleri anlık olarak görmek istiyorsanız MSI Afterburner'i tavsiye ederim.

Teşekkürler. Üst taraftaki temperature kısmında, CPU yazıyor sadece. Oradaki değer genelde düşük gösteriyor. Çekirdek sıcaklığı 90 derece olsa bile o değer 70 lerde dolaşıyor. Bu durum nasıl oluyor aslında bunu sormak istemiştim.
20190802_162856.jpeg

Çekirdek sıcaklığı 90 derece olsa bile o değer 70'lerde dolaşıyor.

Maksimum değerleri daha sağlıklı ölçebilmeniz için oyun içinde ölçmeniz gerekiyor. Bunu da en iyi MSI Afterburner ile yapabilirsiniz.

Anlık olarak mı 90'a çıkıyor yoksa gerçekten o değerlerde mi seyrediyor bilemiyoruz. O yüzden değerleri oyun içinde ölçmenizi tavsiye ederim.

Maksimum değerleri daha sağlıklı ölçebilmeniz için oyun içinde ölçmeniz gerekiyor. Bunu da en iyi MSI Afterburner ile yapabilirsiniz.

Anlık olarak mı 90'a çıkıyor yoksa gerçekten o değerlerde mi seyrediyor bilemiyoruz. O yüzden değerleri oyun içinde ölçmenizi tavsiye ederim.
Gta 5'e girdiğim zaman 90 derecelerde seyrediyor değerler. Msi Afterburner ile baktım. Aynı zamanda hızlıca çıkıp Hw Monitör, Aida 64 ile de baktım. Çekirdek sıcaklıkları aynı, 90 derecelerde.
Fakat şuradaki değer herzaman daha düşük gösteriyor. Aşağıya fotoğrafını koydum.
20190802_185102.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı