İşlemci GHz yükselmiyor

MrFade

Hectopat
Daha fazla  
Geçen gün bilgisayarıma format attım, her şeyi sorunsuz bir şekilde kurdum. Ancak ne yaparsam yapayım işlemci GHz'sini istediğim hıza sabitleyemedim, ThrottleStop, Coreparking ve Windows'da bulunan "Güç Seçenekleri" bölümünden % kaça sabitlersem sabitliyeyim bir şey fark etmedi. Genel olarak 0.79,0.81,1.00, 1, 41,1.50 GHz seviyelerinde çalışıyor. GHz hızını nasıl yükseltebilirim yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• resim_2022-02-17_180516.png
    resim_2022-02-17_180516.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 46
Dostum o öyle olacak bir şey değil. İşlemci GHz'si ihtiyacı kadar yükselir. Sistem boştaysa yükselmez çünkü ihtiyacı yok.

%100 kullanmanı tavsiye etmem işlemci ömrü hızlı tükenir %90 yapabilirsin, format atmadan önce işlemcin kaç GHz'di?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen gün bilgisayarıma format attım, her şeyi sorunsuz bir şekilde kurdum. Ancak ne yaparsam yapayım işlemci GHz'sini istediğim hıza sabitleyemedim, ThrottleStop, coreparking ve Windows'da bulunan "güç seçenekleri" bölümünden % kaça sabitlersem sabitliyeyim bir şey fark etmedi. Genel olarak 0.79,0.81,1.00, 1, 41,1.50 GHz seviyelerinde çalışıyor. GHz hızını nasıl yükseltebilirim yardım edebilir misiniz?

Sistem boştayken zaten GHz sinin hepsini kullanması saçma. Güç seçeneklerinden yüksek performansı işaretleyin. İşlemci boştayken zaten yüksek hızda çalışmaz bu gayet normal. Yüksek performansa alınca GHz değeri yüksek seviyelere çıkacaktır.

Geri
Yukarı