Çözüldü İşlemci Güç Girişine 8 Pin PCI Dönüştürücü Takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SwardoX

Kilopat
Daha fazla  
Sistemimi yeniliyorum ve param kısıtlı olduğu için sadece anakart işlemci ve rami değiştirebildim, atladığım bir kısım olarak psu’da 8 pin güç girişi olmadığıydı bu yüzden internetten “Dark DK CB P104 2xMolex 4Pin / 6+2Pin PCI-E Dönüştürücü” aldım bunu anakarttaki 8 pin atx güç girişine taksam sorunsuz çalışır mı?

Anakart:Gigabyte A320M H
İşlemci:Ryzen 3 1200
Güç Kaynağı:High Power 400W 80+ Bronze

Çözüm
Hocam sakın ha işlemci girişine ekran kartı beslemesi takmayın yakarsınız!
Bunun için dönüştürücü var onu alın.
n11.com'dan Anakart Power Supply Power Çevirici 4 Pin to 8 Pin Bilgisayar seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Teoride yaptığı iş bu, ama molex kabloları sistemi yakmaya müsait kablolardır, siz tutup bunu bir de PCI kablosuna dönüştürürseniz ortaya vahim durumlar çıkabilir, tavsiye etmiyorum.

Hocam sakın ha işlemci girişine ekran kartı beslemesi takmayın yakarsınız!
Bunun için dönüştürücü var onu alın.
n11.com'dan Anakart Power Supply Power Çevirici 4 Pin to 8 Pin Bilgisayar seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Çözüm
Hocam çalışmayabilir bence riske girmeyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı