İşlemci güç seçeneği oynanışı etkiler mi?

Alfabiski

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. B550 MSI Tomahawk MAG, Ryzen 5600X (240 mm sıvı soğutucu),1050 Ti tek fan. Denetim Masası güç seçeneklerinden yüksek performansa aldığım zaman oynadığım oyunlarda mermilerim gitmiyor, inputlag inanılmaz artıyor, oyun bildiğin FPS yüksek olmasına rağmen kasıntıya giriyor oyun. Yine güç seçeneklerinden dengeliye aldığım zaman ise FPS değerlerim biraz düşüyor (350 450'lerden, 280-400'lere) fakat input lag azalıyor, silah tepmelerini çok daha kolay kontrol ediyorum, ani dönüşlerde çok daha kolay cross koyuyorum. Şimdi söylemek istediğim şu. Yüksek performansta sıcaklık artıyor biliyorum. Yüksek performansta işlemcim maksimum 67'leri falan görüyor oyun içinde (Valorant) genelde 55 65 arası çalışıyor işlemcim. Ekran kartım ise 60 65 arası. Dengeli modunda ise 50 55 işlemcim, 55 60 ekran kartım bu şekilde seyrediyor oyun içi. İki sıcaklıklar da normal diye biliyorum izlemiş olduğum testlerden falan. Peki oynanışı bu denli neden etkiler sizce? İşlemcim de, sıvı soğutma da, ana kartta sorun olabilir mi? (kasam Dark Guardian Pro) sıvı soğutma ana kartta pump fun girişine takılı. (Kasanın üstünde takılı fanlar aşağı radyatör yukarı bakar şekilde) Kasa fanlarım da güç kaynağına takılı.

Geri
Yukarı