İşlemci hızı 1.78 GHz'e düşüyor

Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim 2.4GHz hızında çalışmalı fakat bazen 0.78GHz de çalışmaya başlıyor, üstelik bd prochot özelliğim kapalı olmasına rağmen. Bunu engellemenin bir yolu yok mu? Bilgisayarım ısınsa da işlemcimin hızını düşürmesini istemiyorum ben. Gerekirse 2GHz hızında çalıştırayım işlemciyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar işlemcim 2.4GHz hızında çalışmalı fakat bazen 0.78GHz de çalışmaya başlıyor, üstelik bd prochot özelliğim kapalı olmasına rağmen. Bunu engellemenin bir yolu yok mu? Bilgisayarım ısınsa da işlemcimin hızını düşürmesini istemiyorum ben. Gerekirse 2GHz hızında çalıştırayım işlemciyi.
Isınmazsa hızı düşürmez lütfen işlemciyi bozmadan kasayı temizleyip sonra termal macunları yenileyin.

İstediğiniz gibi yürümüyor o işler. Termal macun yenileyin bitsin.

Hocam güç planından 100 yaptım her şeyi ve BD PROCHOT u kapattım.
Anladım sorun ısıdan kaynaklıymış.

Evet, masaüstü bir problem yok.
BD PROCHOT kapatmana rağmen sorun var ise %90 Thermal Throttling vardır. Bunun için Undervolt etmeyi dene. Yapılamıyor ise Bilgisayarın bakımını termal macununu yenile. O da olmaz ise laptop soğutucu al.

Bonus olarak ThrottleStop üzerinden frekansları 2 Ghz'e sabitlemeyi deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı