İşlemci Hızının Düşük Olması

Darkage

Centipat
Arkadaşlar merhaba Anakartım MSI Z270M Mortar Arsenal Gaming, işlemcim ise i7 7700K. İşlemci hızı normalde 4.2 GHz ve ilk açılışta 4.8 GHz'e kadar çıkıyor ama 5 dk sonra hız eklediğim fotoğraflarda görüldüğü gibi 2.3 hatta 1.8'lere kadar düşmekte ve CPU Sıcaklığı 100 derece olarak görünmektedir. İnternette yazan şeyleri denedim BIOS'u resetledim, BIOS'u varsayılan ayarlara çektim yine olmadı. Bir tek BIOS güncellemeyi yapamadım M-Flash orijinal siteden indirilen BIOS ayarlarını görmüyor. Yardımcı olacak bir arkadaş var mı?
11111111.jpeg
22222222.jpeg
3333333.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucunun işlemciye tam oturduğuna emin ol sallanıyor mu kontrol et Arctic MX-4 macunlar var 30-40TL onlardan al sür sıcaklık düşecektir stok fan kullanıyorsanız çıkarın atın yeni fan almaya bakın ayrıca 1.8GHz, 2.3GHz olması normal işlemci boşta tasarruf moduna giriyor yük altında 4.2, 4.8GHz'ye turbolanıyor.

Teşekkür ederim söylediğinizi deneyeceğim. Soğutucum kapalı devre sıvı soğutucu bu arada onun bakıma ihtiyacı oluyor mu daha 6 aylık bilgisayar 4 ay kadar kullanmadım ondan sonra bu sorunları almaya başladım.

Teşekkür ederim söylediğinizi deneyeceğim. Soğutucum kapalı devre sıvı soğutucu bu arada onun bakıma ihtiyacı oluyor mu daha 6 aylık bilgisayar 4 ay kadar kullanmadım ondan sonra bu sorunları almaya başladım.

Kasanın hava akışı ne durumda? Önden alacak arkadan ve üstten dışarı üfleyecek şekilde takılmalı. Sıcaklıklar çok yüksek hele ki sıvı soğutma için. Siz pompayı yine de kontrol edin fanları da dediğim şekillerde monte edin.

Kasanın fan sistemi ve hava akışı bayağı iyi üstten ve arkadan hava akışı da gerçekleşiyor. Sıvı sistemin pompasına dokundum oda sıcaktı. İşlemcideki sıcaklık hala 100'de ve bilgisayarda kasılmayı gözle görebiliyorsun.

Kasanın fan sistemi ve hava akışı bayağı iyi üstten ve arkadan hava akışı da gerçekleşiyor. Sıvı sistemin pompasına dokundum oda sıcaktı. İşlemcideki sıcaklık hala 100'de ve bilgisayarda kasılmayı gözle görebiliyorsun.

Bu değerler normal değil mümkünse işlemciyi başka bilgisayarda deneyin ya da başka soğutma deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı