İşlemci ile mining yapılır mı?

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İşlemci ile mining yapılır mı? 4-5 ay önce işlemcim birden yavaşladı, o günden beridir aşırı yavaş. Bir yerden duyduğuma göre işlemciden de mining yapılıyormuş. Ne kadar doğru? 4-5 ay önce işlemcime bir şey oldu. Normal normal açıp Minecraft oynayıp kapatmıştım. O günden beridir çok yavaş. Boştayken işlemci kullanımı %5 iken Google'u açmaya çalışınca bile işlemci kullanımı 5 saniye boyunca %90-%100 arası kalıyor. Bu neden kaynaklı olabilir? BIOS'u defalarca sıfırladım. Windows'u da defalarca sıfırladım. Görev Yöneticisi'nden bakıyorum 2.90 GHz diyor. Normal hızı da bu zaten. Bu işlemci neden yavaşladı?

Sistemim:
Kingston 120 GB SSD.
MSI GTX 1050 ekran kartı. (MSI'ın kırmızı siyah modeli. 1050'lerin en üst versiyonu.)
Cooler Master 500W PSU.
AMD FX 8320 işlemci.
2x8 1600 MHz RAM.
Gigabyte GA-78LMT-S2P anakart.
Acer K242hyl 23.6 inç 60-75 Hz 1 ms FHD monitör.
Windows 10 Pro.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılabiliyor ancak zarar ettiriyor. Hele ki FX serisi gibi çok güç tüketen ancak pek güçlü olmayan bir işlemci ile tamamen zarar edersiniz. Harddisk mining'ini deneyebilirsiniz. Bozulana kadar kendi parasını çıkartıyor zaten :D
Üstü yeni mi düzenlediniz? Siz soru sordunuz ve @enesaak ve ben yanlış cevap verdik :D üzgünüm

Evet işlemci ile mining yapılabilir. Miner'dan çok Virüs var gibi PC'de. Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Son düzenleme:
Yapılabiliyor ancak zarar ettiriyor. Hele ki FX serisi gibi çok güç tüketen ancak pek güçlü olmayan bir işlemci ile tamamen zarar edersiniz. Hard disk Mining'ini deneyebilirsiniz. Bozulana kadar kendi parasını çıkartıyor zaten :D
Üstü yeni mi düzenlediniz? Siz soru sordunuz ve @enesaak ve ben yanlış cevap verdik :D üzgünüm

Evet işlemci ile mining yapılabilir. Miner'dan çok Virüs var gibi PC'de. Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Biraz öyle oldu hocam bir de bu hard disk miningi ilk defa duyuyorum biraz daha bilgi verir misiniz evde boşta bir bilgisayar var onda deneyeyimde hiç yoktan bir faydası olsun. İşlemci miningde i5-7200U ile veruscoin kazmıştım fakat dediğim gibi çok bir getirisi olmadı 12 satlik gibi bir zamanda 0.02 gibi bir coin kazdım bu da yaklaşık olarak 0.24 TL civarı ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı