İşlemci kullanımı neye bağlı?

Berkolik

Centipat
Yer
Sakarya, Turkey
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HD7350 4GB DDR3 Ram Intel Core 2 Quad Q8300
RAM
4GB 800MHz
Anakart
G41T-AM Rev 1.0
Selam kaç senedir PC kullanıyorum ama şu CPU kullanımı neye bağlı anlamadım. L3 önbelleğine mi bağlı bilmem yeni CPU geçeceğim fakat bu CPU kullanımı neye bağlı söyleyebilir misiniz?

Intel Core2 Quad Q6600 ışlemci 8M önbellek 2.4GHz dört çekirdek alacağım değer mi 200 TL bütçem var 180 TL Trendyol'dan alacağım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16,9 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Soruyu tam olarak anlayamadım, büyük ihtimalle cevabı yanlış soruyla aradığınız için. İyi bir işlemci genellikle CPU'nun mimarisine bağlı, önbellek önemli tabii ancak CPU olarak güçlü bir işlemci her zaman güçlüdür. Q6600 basitçe 4/4 bir işlemci ve kullandığınız işlemciden daha iyi fakat günümüz için pek yeterli olduğu söylenemez, eski bir işlemci nihayetinde.

Soruyu tam olarak anlayamadım, büyük ihtimalle cevabı yanlış soruyla aradığınız için. İyi bir işlemci genellikle CPU'nun mimarisine bağlı, önbellek önemli tabii ancak CPU olarak güçlü bir işlemci her zaman güçlüdür. Q6600 basitçe 4/4 bir işlemci ve kullandığınız işlemciden daha iyi fakat günümüz için pek yeterli olduğu söylenemez, eski bir işlemci nihayetinde.

Biliyorum üstüne 2 GB ekran kartı alacağım ama çekirdek mi etkiliyor CPU kullanımını?

CPU kullanımı derken neden bahsediyorsunuz? Görev yöneticisindeki kullanımı Windows belirliyor.

Tamam hocam boşta 60% alıyor fakat yeni işlemcilerde o 10% falan duruyor hocam yani eski işlemciler ile yeni işlemcilerin farkı nedir?

Geri
Yukarı