İşlemci Macun Değişimi Sonrası Açılışta Reset Sorunu

Techn0

Hectopat
Daha fazla  
Dün işlemci macunu kuruduğu için yeniledim ve bilgisayarın her tarafını temizledim fakat bilgisayarı taktıktan sonra başlatıyorum 1-2 sn sonra bilgisayar kendini resetliyor. BIOS pilinin çıkarttım taktım sorun yine düzelmedi. Önerileriniz var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün işlemci macunu kuruduğu için yeniledim ve bilgisayarın her tarafını temizledim fakat bilgisayarı taktıktan sonra başlatıyorum 1-2 sn sonra bilgisayar kendini resetliyor. BIOS pilinin çıkarttım taktım sorun yine düzelmedi. Önerileriniz var mı ?
İşlemci fanını kontrol et oturmamış olabilir. BIOS a girebiliyorsan sıcaklık değerlerini kontrol edebilirsin.

Bazı macunlar çok kalitesiz oluyor ve veri akışını engelliyor. Benimde başıma gelmişti Vatan Bilgisayarda çalışan elemanın 18 TL'lik macuna "Abi fiyatına bakma çok iyi" dediği macunu aldıktan sonra yaşadım. Daha sonra bunu komple tekrar silip her zaman kullandığım TG-4 aldım ve düzeldi.

Ayrıca arkadaşın dediği gibi fan olayınada dikkat et.

Bir çok kaliteli ve kalitesiz macun kullandım. Aralarındaki fark kullanım süresi ve ısı değerleri. Kaliteli olanlar soğutmaya daha yardımcı oluyor. Kalitesiz olanlar daha çabuk kuruyor. Kaliteli olanların ısıya etkisi daha fazla. Kalitesizlerin daha az, deneyerek gördüm. Macunun veri akışına bir desteği yok. Dersen ki daha iyi soğuduğu için daha iyi çalışıyor işlemci işte o zaman katılırım. O zaman İ3 alalım kaliteli macun sürerek İ5 performansı alalım. İşlemci fanı tam oturmadığında bu tarz problemler çok başıma geldi. Senin de bu sebepten olabilir. Eğer değilse başka bir yol ararız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı