İşlemci maks gücü azaltmak zararlı mıdır?

Redak0

Femtopat
Merhabalar, yeni bir laptop aldım ASUS TUF Gaming. CS:GO gibi oyunlarda CPU 90 derece civarlarını görüyor (işlemci max tüketimi %100) ve sinirimi bozuyor. Pil>güç seçenekleri> oradan işlemci Max gücünü %95'e indirdiğimde ortalama sıcaklık 75*80 civarlarına düşüyor. Bu düşürmenin oyunlarda performans düşüşü dışında cihaza uzun veya kısa vadede herhangi bir zararı olur mu? Teşekkürler.

Merhabalar, yeni bir laptop aldım ASUS TUF Gaming. CS:GO gibi oyunlarda CPU 90 derece civarlarını görüyor (işlemci max tüketimi %100) ve sinirimi bozuyor. Pil>güç seçenekleri> oradan işlemci Max gücünü %95'e indirdiğimde ortalama sıcaklık 75*80 civarlarına düşüyor. Bu düşürmenin oyunlarda performans düşüşü dışında cihaza uzun veya kısa vadede herhangi bir zararı olur mu? Teşekkürler.
Ciddi bir performans kaybı olur, başka zararı olmaz.

performans kaybı şuan için önemli değil. soğutucu sipariş verdim o gelene kadar cihaz 95 falan görüp zarar görmesini istemiyorum. yani kesin olarak ben bu max gücü kıstığımda uzun vadede zararı olmaz değilmi

Laptoplar için 90 dereceler normal. Zaten aşırı ısınırsa (100 derece) kendini kapatır.

Hele hele elinizdeki laptop TUF A serisi ise o sıcaklık çok normal. Çünkü o bilgisayarda tasarım hatası var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı