İşlemci mi yüksek olmalı yoksa ekran kartı mı?

252436

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben bir Monster Abra A5 alacağım. İnternette bulduğum 2 model var. Birinin ekran kartı GTX 1050 fakat işlemcisi Intel İ7. Diğer model ise GTX1050Ti ekran kartına ve Intel İ5 işlemciye sahip. Bir arkadaşım bilgisayardan anlayan bir tanıdığının arkadaşım bilgisayar alırken “İ7 al yoksa paranı çöpe atarsın” dediğini söyledi. Sizce işlemcinin yüksek olması mı yoksa ekran kartının mı yüksek olması önemli?
Modeller:
1-Abra A5 13.3.3 GTX1050 Ti - Intel İ5
2-Abra A5 13.2.3 GTX1050 - Intel İ7

Oynayacağınız oyunlar işlemciye yük bindirecek türde olursa işlemci önemli ama ekran kartı isteyen oyunlar olursa ekran kartı önemli olur.Ama 1050 ve 1050ti arasında dağlar kadar fark olcağını sanmıyorum i7 almak daha mantıklı gibi geldi bana.

Ekran kartının değiştiğini sanmıyorum bu dizüstülerin. Eğer render filanda yapmıyorsan ve sadece oyun oynayacaksan 1050 Ti en mantıklı seçim olur. O işlemci o kartı her türlü besliyor zaten beslemese öyle bir modeli satışa koymazlardı.

Arkadaşında dediği gibi işlemcilerin nesilleride önemli onlarıda belirtirseniz hatta direk 2 ürününde linkini eklerseniz daha sağlıklı bir yorum yapılabilir.

Neyse ki arkadaşınızı dinlememişsiniz. i5-8300H o ekran kartı için her türlü yeterli gelir. Ti modeli ile normalin arasındaki farkı işlemci kapatamaz. En mantıklı seçim 1. seçenek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı