İşlemci mi yüksek olmalı yoksa ekran kartı mı?

252436

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben bir Monster Abra A5 alacağım. İnternette bulduğum 2 model var. Birinin ekran kartı GTX 1050 fakat işlemcisi Intel İ7. Diğer model ise GTX1050Ti ekran kartına ve Intel İ5 işlemciye sahip. Bir arkadaşım bilgisayardan anlayan bir tanıdığının arkadaşım bilgisayar alırken “İ7 al yoksa paranı çöpe atarsın” dediğini söyledi. Sizce işlemcinin yüksek olması mı yoksa ekran kartının mı yüksek olması önemli?
Modeller:
1-Abra A5 13.3.3 GTX1050 Ti - Intel İ5
2-Abra A5 13.2.3 GTX1050 - Intel İ7

Oyun oynamak için alacağım bilgisayarı. Gördüğüm kadarıyla ekran kartı daha önemli oyunlar için. Oynayacağım oyunlar da PUBG, Cs-Go, Apex, Gta V, Hitman 2 gibi oyunlar. Galiba bu durumda 1050ti lı modeli tercih etmem gerekiyor değil mi ?

Şöyle 2 bilgisayarında diğer bütün özellikleri aynı. İki bilgisayarda da 480 gb SSD,8 gb Ram ve 1920*1980 çözünürlük var. Fakat ilerki tarihlerde Ram’i yükseltmeyi düşünüyorum.

i5-8300H + 1050 TI daha iyi bir seçenek gibi duruyor o zaman sizin için. Bir kaç yorum yukarıda bir arkadaşın yorumu mevcut, imkanınız ve bütçeniz varsa bende en azından bir 1060 6GB'lı model bakmanızı tavsiye ederim. Tabikide bütçenizi aşıyorsa bütçenize göre haraket etmekte en mantıklısı.

i5-8300H + 1050 TI daha iyi bir seçenek gibi duruyor o zaman sizin için. Bir kaç yorum yukarıda bir arkadaşın yorumu mevcut, imkanınız ve bütçeniz varsa bende en azından bir 1060 6GB'lı model bakmanızı tavsiye ederim. Tabikide bütçenizi aşıyorsa bütçenize göre haraket etmekte en mantıklısı.
Şu an bütçeme ve bana en uygun ekran kartı 1050Ti. Eğer bütçem olsaydı kesinlikle 1060 alırdım çünkü kullandığım bir başka bilgisayarda çok iyi performans gösteriyor.
Herkese yorumları için çok teşekkür ederim. 1. seçeneği seçeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı