İşlemci nereden alınmalı?

Elimde 4 adet işlemci var. Birisi Pentinum 4, diğeri eski model bir Celeron, diğer ikisi ise Modelini bilmediğim çok eski işlemciler. Pentinum 4 pinsiz, diğerleri ise pinli. Nesil farkı var herhalde.

Son olarak 300 TL + ücretsiz kargo normal bir fiyat mı?
O işlemcinin piyasasını bilmediğimden bir şey diyemem.

Elimde 4 adet işlemci var. Birisi Pentinum 4, diğeri eski model bir Celeron, diğer ikisi ise Modelini bilmediğim çok eski işlemciler. Pentinum 4 pinsiz, diğerleri ise pinli. Nesil farkı var herhalde.

Son olarak 300 TL + ücretsiz kargo normal bir fiyat mı?

O işlemcinin piyasası o civar zaten, normal fiyat. Bir de yukarıda dediğiniz şey evet soket meselesi, nesil farkı var yani. Intel 775 Soket ile beraber pinli yapıdan vazgeçti, AMD ise AM5 ile pinli işlemciyi bıraktı diye biliyorum. Artık anakartların üzerinde işlemci iğneleri.

i5 2400 yerine alabiliyorsan cüzi bir fakla i5 2500 almanı tavsiye ederim. İkisi arasında az bir fark var ama günümüzde ikisi de artık eskidiği için i5 2500'ün 3.7 GHz turbo frekans değeri biraz da olsa sistemi rahatlatır diye düşünüyorum.

i5 2400 yerine alabiliyorsan cüzi bir fakla i5 2500 almanı tavsiye ederim. İkisi arasında az bir fark var ama günümüzde ikisi de artık eskidiği için i5 2500'ün 3.7 GHz turbo frekans değeri biraz da olsa sistemi rahatlatır diye düşünüyorum.
Öyle yüksek performans verecek bir şey aramıyorum zaten. Bulursam alacağım. Ancak güvenemiyorum. Satın aldığım taktirde 1 ay içinde bilgisayarı toplayacağım. İşlemci bozuk çıkarsa çok kötü olur. O zaman boşa para vermiş olurum. Siz nereden almamı öneriyorsunuz?

Sahibinden ya da Dolap uygulamasından olabilir.
Peki bozuk çıkarsa ne yapacağım? Bir satıcıdan test istedim ancak hayır dedi. 5 yıldız üzerinden 4.9 puan almış. 200 küsur yorumu ve 700 küsur kargolu satışı var. Sizce güvenilir midir? İsterseniz satıcı profilini atabilirim.

Geri
Yukarı