İşlemci normalden yüksek sıcaklıkta kullanılırsa ne olur?

TursuluPasta

Hectopat
Daha fazla  
İslemcim Ryzen 5 3500X yaklasik 1 ay sonra bir sivi sogutma alacagim cunku islemcim 96 derecelerde ama 1 ay bilgisayarimi bu sicaklik degerliyle kullanirsam kalici bir hasar verir mi?

Bence kullanmayın o şekilde hocam. 96 derece çok yüksek çünkü. Oyun oynarken FPS sınırlayın en kötü ihtimal derim.

96 derece çok ciddi bir sıcaklık. Termal macunu yenileyin fan tozunu alın bir de öyle sıcaklığına bakın yine aynı şekilse o 1 ay süreçte fazla kullanmamanızı öneririm.

PC icin zararlı bir durum lakin çoksorun olmaz diye düşünüyorum zaten 100derece olmasına izin vermez PC kapanır downclock yapabilirsiniz.

Bence çok kullanmayın ama o sıcaklıklara kolay kolay ulaşmaması lazım kasada fan mı yok? Varsa ters takılmış olabilir dışarıdaki havayı içeri veriyor olabilir. Olmadı kasa kapağını açıp öyle kullanın.

Bende yaşamıştım 98'lere varıyordu nereden baksan bende 1 ay kadar kullandım sonra stok fandan Snowman marka bir fan aldım.

96 derece çok ciddi bir sıcaklık. Termal macunu yenileyin fan tozunu alın bir de öyle sıcaklığına bakın yine aynı şekilse o 1 ay süreçte fazla kullanmamanızı öneririm.
Bilgisayari 2021 ekim de almistim dogru hatirliyorsam termal macun degismesi gerekir mi bu kadar zamanda

Yeni konular

Geri
Yukarı