Çözüldü İşlemci performansını artırma modu nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

420645

Hectopat
Öncelikle selam, İşlemcimi daha verimli kullanmak (sıcaklık) için aşağıdaki modlardan hangisini seçmeliyim ve bu modlar ne anlama geliyor?
Varsayılan olarak agresif olarak ayarlı idi.

işlemci.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemci performansını artırma modu Intel Turbo Boost ve AMD Turbo CORE teknolojileri, işlemcilerin en kullanışlı olduğu zamanda (yani yüksek sistem yüklerinde) ek performans elde etmesini sağlayan özelliklerdir.
Devre Dışı, Etkin (Turbo, nominal performans istendiğinde donanım tarafından kullanılabilir) ve Verimli (Turbo yalnızca EPB kaydı uygulandığında kullanılabilir) şeklindedir.
CPPC tabanlı kontrol için seçenekler Devre Dışı, Etkin Etkinleştirildi (Windows sağlanacak Turbo miktarını tam olarak belirtir) ve Agresif (Windows, Turbo'yu etkinleştirmek için "maksimum performans" ister).
Bende böyle bir şey yok da nasıl açarım?
https://www.geeks3d.com/dl/get/10060
Buradan RAR dosyasını yükleyip içindeki regedit dosyasını açın. Ondan sonra güç seçeneklerinize işlemci performansını artırma modu eklenecektir.
Bende böyle bir şey yok da nasıl açarım?

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00\be337238-0d82-4146-a960-4f3749d470c7 attributes sende 1 ise 2 yap.

Neredeyse aynı işlevi görür. Hepsi Turbo Boost açık demektir yani. Sıcaklıklarınız kaç derece?

Aynı şekilde benim de burada agresif açık diğerlerini bilmiyorum. Valorant'ta 85-90 derece gördüğüm oluyor çatışmada işlemcim i5 11400H 140-150FPS görüyorum ama derecem çok. 120 FPS düşüyor kapatırsam, monitörüm 144Hz ne yapmalıyım hangi ayarda olmalı bu mod?

Yani 20-30FPS kaybetmeyeyim fan açmamak için. Fan açarsa da çok az açsın bari 140 FPS'leri görebileyim 2x8 Dual channel RAM ve i5 11400H bu mod agresif olmadığı zaman nedense düşük FPS veriyor ben hiçbir şey anlamadım hangisi olacağına dair.

Yeni konular

Geri
Yukarı