İşlemci pildeyken Turbo Boost açmıyor

Bu Windows'un 22H2 sürümünde karşılaşılan bir durummuş. Sizde hangi sürüm yüklü?

22H2 yüklü.

Açıkçası benim de aklıma bir şey gelmiyor. Ben olsam temiz bir kurulum yapar hiç uğraşmazdım ama istemiyorsanız yukarıda dediğim yerden Turbo Boost'u aktif hale getirip o şekilde kullanabilirsiniz.
Eğer dediğim yer gözükmüyorsa buradan ayarı görünür hale getirin önce.
Windows 10 kullanıyorsanız sağ alttaki pil simgesine tıklayınca güç modları çıkacak orayı da en yüksek olarak ayarlayın.

Emre bey önce ayarı açtım iki halde de agresif de olduğunu gördüm. Öncelikle şarjdayken denediğimde gerçekten devre dışı bırakınca işlemci hızı 2.3'ü geçemedi ancak pildeyken devre dışı bıraksam da yüke bindirip etkine de alsam 2.3'ü geçmiyor sanki kilidi var da biz onu açamıyoruz gibi bir durum var şaşkınlık içerisindeyim. Galiba Windows 11 serüvenim buraya kadardı Windows 10'a geçmeyi planlıyorum 0'dan.

Son düzenleme:
22H2 yüklü.

Emre bey önce ayarı açtım iki halde de agresif de olduğunu gördüm. Öncelikle şarjdayken denediğimde gerçekten devre dışı bırakınca işlemci hızı 2.3'ü geçemedi ancak pildeyken devre dışı bıraksam da yüke bindirip etkine de alsam 2.3'ü geçmiyor sanki kilidi var da biz onu açamıyoruz gibi bir durum var şaşkınlık içerisindeyim. Galiba Windows 11 serüvenim buraya kadardı Windows 10'a geçmeyi planlıyorum 0'dan.
O zaman yazılımsal bir durum var demek ki ve Win 11 kaynaklı olma ihtimali de yüksek dediğiniz gibi. Ya da bir ihtimal laptopun kendi uygulamasında bir ayar falan olabilir belki ama kurcalamışsınızdır muhakkak öyle bir ayar olsa görürdünüz.
Win 10'a dönme yolu gözüktü maalesef.

O zaman yazılımsal bir durum var demek ki ve Windows 11 kaynaklı olma ihtimali de yüksek dediğiniz gibi. Ya da bir ihtimal laptopun kendi uygulamasında bir ayar falan olabilir belki ama kurcalamışsınızdır muhakkak öyle bir ayar olsa görürdünüz.
Windows 10'a dönme yolu gözüktü maalesef.

Çok yardımcı oldunuz sağ olun. Girmediğim ayar denemediğim çözüm kalmadı ama yapacak bir şey yok aslında Windows 10'a hiç dönesim yok ama ne yapalım.

Çok yardımcı oldunuz sağ olun. Girmediğim ayar denemediğim çözüm kalmadı ama yapacak bir şey yok aslında Windows 10'a hiç dönesim yok ama ne yapalım.
Rica ederim ne demek. Aman donanımsal bir sorun olmasındansa Win 10'a mecbur kalmak çok daha iyidir, servisle uğraşmak daha büyük sıkıntı. Umarım format sonrası düzelir şimdiden geçmiş olsun.

Rica ederim ne demek. Aman donanımsal bir sorun olmasındansa Windows 10'a mecbur kalmak çok daha iyidir, servisle uğraşmak daha büyük sıkıntı. Umarım format sonrası düzelir şimdiden geçmiş olsun.

Windows 10 yükledim bütün güncelleştirmelerini yaptım oyunlarımı ve programlarımı kurdum ve sistem gayet iyi dediğim olayda kalktı. Demek ki yazılımsal bir olaymış. Windows 10'u özlediğimi fark ettim.

Geri
Yukarı