i7 7700HQ Turbo Boost açmama sorunu

akaunt

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. i7 7700HQ işlemcili Monster bilgisayarımda oyun dışında Turbo Boost devredeyken oyunlarda (MSI Afterburner ile kontrolünü yapıyorum.) temel hızı olan 2.8 GHz'i geçmiyor. Bu durum normal mi acaba?

BIOS'tan açık olduğuna emin olun.

Güç Seçeneğinizin "Yüksek Performans" olduğundan emin olun.

Güç Seçenekleri - Plan Ayarlarını Değiştir - Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir - İşlemci Güç Yönetimi

Bu sekmeden bulunan "En Yükek İşlemci Durumu" seçeneğini kontrol edin. %100 olmalı.

BIOS'tan açık olduğuna emin olun.

Güç seçeneğinizin "yüksek performans" olduğundan emin olun.

Güç seçenekleri - plan ayarlarını değiştir - gelişmiş güç ayarlarını değiştir - işlemci güç yönetimi.

Bu sekmeden bulunan "en yükek işlemci durumu" seçeneğini kontrol edin. %100 olmalı.

Oralarda problem yok zaten Turbo Boost aktif oyun dışı yüksek frekanslarda geziyor sistem. Yalnızca oyun içerisinde sabit kalıyor temel hızda. Ayrıca BIOS'ta işlemci ayarlarını bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Cihazım Monster Abra A7 7.2.

Oralarda problem yok zaten Turbo Boost aktif oyun dışı yüksek frekanslarda geziyor sistem. Yalnızca oyun içerisinde sabit kalıyor temel hızda. Ayrıca BIOS'ta işlemci ayarlarını bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Cihazım Monster Abra A7 7.2.
Yüksek ihtimalle ısınmadan kaynaklıdır. Sadece oyun içiyse başka bir sebep aklıma gelmiyor. BIOS'ta laptoplarda çok fazla ayar olmaz. Throttlestop uygulaması en nitelikli işlemci yönetme uygulamasıdır. Onu deneyebilirsin.

Adsız.png
ThrottleStop ile frekansları artırmayı dene. Güç seçeneklerinden yüksek performansa al. MSI Afterburner sonuçlarını atar mısın?

Isı 85 dereceyi geçmiyor. Yaklaşık bu değerlerde yani.
Yüksek ihtimalle ısınmadan kaynaklıdır. Sadece oyun içiyse başka bir sebep aklıma gelmiyor. BIOS'ta laptoplarda çok fazla ayar olmaz. Throttlestop uygulaması en nitelikli işlemci yönetme uygulamasıdır. Onu deneyebilirsin.

Quick CPU ile Turbo Boost'u kapatmıştım daha sonra tekrar açtım. Orada bir problem oluşmuş olabilir mi?

ThrottleStop uygulamasını indirdim. Arkaplanda oyun açıkken açtığımda disable Turbo'da tik var. Bundan kaynaklı mı?

Eki Görüntüle 645066

Isı 85 dereceyi geçmiyor. Yaklaşık bu değerlerde yani.

Quick CPU ile Turbo Boost'u kapatmıştım daha sonra tekrar açtım. Orada bir problem oluşmuş olabilir mi?

ThrottleStop uygulamasını indirdim. Arkaplanda oyun açıkken açtığımda disable Turbo'da tik var. Bundan kaynaklı mı?
Evet disable turbo tiki kapalı olmalı.

Geri
Yukarı