İşlemci RAM frekans desteği

Ali Başaran

Centipat
Arkadaş sistem toplayacak 6700K'sı var, 3600 MHz anakart var ismini unuttum ona 3600 MHz RAM almak için MediaMarkt'a gittik.
Yetkili kişiye RAM alacağız 3600 MHz DDR4 fiyat sormak için falan yetkili kişi bize hangi işlemciyi kullanıyorsunuz diye sordu i7 6700K dedik. 3600MHz RAM almanıza gerek yok o zaman anakartın desteklediğine değil işlemcinin desteklediği kadar kullanabilirsiniz gerisi boşa gider dedi.

Yani 6700K 2400MHz RAM destekliyormus sanırım Intel'in sitesinde yazıyor gösterdi bize her işlemcinin desteklediği kadar alınmalı anakarta göre alınmamalı dedi bu mevzu doğru mudur öğrenmek istiyorum tamamen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece gülüyorum :)
Böyle bir şey yok. İşlemci özelliklerinin belirtildiği sayfada doğal RAM frekansı belirtilir. Maksimum RAM frekansı olduğu anlamına gelmiyor. Anakart 5000 MHz destekliyorsa, 5000 MHz RAM de kullanabilirsiniz. İşlemci performansınız da artar. Bilgisayar konusunda donanımlarının isimlerini bilmesi dışında tecrübesi olmayan kişilere güvenmeyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı