İşlemci sayısı yükseltilmiyor

qontroo

Femtopat
Daha fazla  
MSConfig'ten işlemci sayısını 6 ya çektim ama 12 çekirdekli bir işlemcim vardı ama şimdi maksimum çekirdek sayısı 6 olarak gözüküyor nasıl işlemci çekirdek sayısını 12 yapabilirim?

Msconfig açmayı biliyorsun. Orada işlemci sayısının yanındaki tiki kaldır. Pencereleri tamam/uygula diyerek kapat. Sonra bilgisayarı yeniden başlat. Sonra görev yöneticisinde performans sekmesinde işlemci kısmı açıkken tam ekran şeklinde ekran görüntüsü paylaş.

Bilmediğin yerleri de elleme.

Tamam teşekkürler.

6 mantıksal işlemci olarak gözüküyor.
işlemcin 6 çekirdek 12 thread, görev yöneticisinde
çekirdekler : 6
Mantıksal çekirdekler : 12
yazmıyorsa format at düzelir. msconfigdeki ayarı da formattan sonra 12 yapıp uygulaman bir sıkıntı yaratmaz zira yıllardır öyle kullanıyorum. bir de işlemciyi taktığından beri hiç format attın mı?

yazmıyorsa format at düzelir. msconfigdeki ayarı da formattan sonra 12 yapıp uygulaman bir sıkıntı yaratmaz zira yıllardır öyle kullanıyorum. bir de işlemciyi taktığından beri hiç format attın mı?
hayır yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ama hiç format atmadım

Msconfig açmayı biliyorsun. Orada işlemci sayısının yanındaki tiki kaldır. Pencereleri tamam/uygula diyerek kapat. Sonra bilgisayarı yeniden başlat. Sonra görev yöneticisinde performans sekmesinde işlemci kısmı açıkken tam ekran şeklinde ekran görüntüsü paylaş.

Bilmediğin yerleri de elleme.
sağol kral düzelttim sayende
düzelttim sorunu yardım ettiğin için teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı