İşlemci sıcaklığı 100 derece

AhmetTabak

Hectopat
Yer
İstanbul, Turkey
Arkadaşlar ben işlemcinin bakır borularına sıcak hava tutmuştum. Sonra fark ettım cayır cayır yanıyor. Sanırım işlemciye zarar verdim. Şimdi ise cpu 100. Bunun nedeni işlemci midir ? Yoksa cpuda ekran kartı vs. onemı var mıdır ? Yazılımsal hiç bir sorun yok.

Cidde işlemciye hasar vermiş olduğum için mi cpu 100 ? PC oto kapanıyor. Çünkü ona göre işlemci değiştireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet fanın bakır boruları da işlemciye değiyor. Sıcak hava fön makinası ile. Normalde sıcak havada işlemci kapanır pc kapalıyken dayadım sıcak havayı borular ateş gibi oldu. O ısı işlemciye hasar verdiği için cpu 100 olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Birincisi, CPU ile işlemci aynı şeydir.
  • İkincisi, 100 olan nedir ? 100 derece mi? Nerede 100 derece yazıyor ? İşlemci 100 derece olmadan kapanır.
  • Üçüncüsü, neden fön makinesi ile ısı borularını ısıtırsın ? Buradaki amaç nedir ?
Eğer ısınmadan dolayı kapanma varsa fanları temizlemeli ve termal macunu yenilemelisin.

Evet bende arkadaşların dediğine aynen katılıyorum, soğtucu bakır borulara fön makinası ile sıcak hava tutmanın maksadı neydi acaba? Kusura bakmada kardeşim sen resmen işlemcim bozulsun diye uğraş vermişsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı