İşlemci sıcaklığı

sürevvar

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Sistemim şu şekilde:
Intel Core i5 4690K
MSI Z97 Gaming 5
Corsair Carbide 400R
Cooler Master Seidon 120V Plus

Sıcaklığı biosdan baktığım zaman 62 dereceden aşağı inmiyor ancak Aida64 Extreme Edition' dan baktığım zaman boştan 47 derece filan diyor. Aida 64 Extreme Edition ile işlemcim yükte 95 dereceyi hemen gördü korktum testi hemen durdurdum sebebi ne olabilir yardım eder misiniz?

Recep bey sıvı soğutmanın yazısı aşağıya bakacak diyordu ancak benimkinde öyle yapınca radyatör üste takılmadı hortumdan dolayı bende sağa bakacak şekilde bloğu monte ettim. Termal macunu gerektiği kadar her yerine sürdüm onda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Arkadaşım o işlemciyi test etmenin ne yararı var, gereksiz ve boş. O işlemci çok iyi performans verir. Ayrıca 95 derece görmen normal çünkü benchmark testlerinde tüm çekirdekler %100 çalışır o yüzden çok ısınması doğal. Normal kullanımda tüm çekirdekler bu kadar performansta çalışmayacak o yüzden daha az ısınacaktır işlemci.

Yükte derken oyun sırasında mı yoksa benchmark testi mi yaptın? Ben sanırım olayı yanlış anladım. 62 derece boştayken evet fazla. Acaba sen yanlışlıkla Fahrenheit sıcaklığına bakıyor olabilir misin? Şu aidata sonuçlarının bir resmini buraya ekle, inceleyelim. Dediğine göre sıcaklıklar yüksek görünüyor.

Aidata boşta sıcaklık normal gözüküyor ancak bios ta 62 derecelerde geziyor.

upload_2014-8-19_14-56-46.png

Aidata'nın gösterdiği değerler normal, benim kendi kullandığım i3 bile 40-45 derecelerde gösteriyor boştayken. Bios'un gösterdiği değer fazla gibi. Anakartının Bios'unu bir güncelle belki değerler değişir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı