İşlemci sıcaklığının 95 derece olması normal mi?

EmirHan İspir

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, öncelikle kullandığım bilgisayarın özelliklerini ve yaşadığım sorunun hikayesini kısaca anlatayım;

Bilgisayar özellikleri:

-Işlemci Intel Core i7-7700HQ 2.8GHz (8cpus)
-RAM 16 GB.
-Ekran kartı GTX 1050 4 GB.
Bilgisayar marka ve modeli: ASUS 580VD notebook.

Sorunum bilgisayar ekranım oyun oynarken bir süre sonra yorulduğunda, laptop ekranının anlık kararıp tekrar gelmesiydi (Hiçbir FPS sorunum yok). En son Rust oynarken renk kayması (pixel pixel kaymasını) görünce aklıma ısınma sorunu geldi, hemen alt F4 çekip PC'yi kapattım. Biraz dinlendirdim, tekrar açtığımda güncellemeleri yaptım. Termal macunu 2 ya da 3 ay önce değiştirmiştim (termal macun HTK-002-U1-gp termal macun beyaz). Sonra aklıma MSI Afterburner geldi indirdim ve CPU1 sıcaklığım 95 dereceye kadar çıktığını gördüm. Hiç bilgisayarım kendini kapatmadı, öyle bir şey yaşamadım. Biz bu eve yeni taşındık ve sorunumu araştırırken bir arkadaşın kötü priz ya da laptopun yetersiz Volt aldığını falan söylemişti. Onunla bir alakası olabilir mi? Bir de fotoğraf ekledim, masaüstünde en düşük sistem gereksinimli oyundu Metin 2 :D Şimdiden herkese teşekkürler.

Düzenleme: Fotoğrafta işlemci kullanımım %91 çıkmış fotoğrafı çekerken arkada iş için programlarım açık kalmış normalde çok daha düşükken sıcaklık öyle artıyor.

cpusıcaklık.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı