İşlemci sıcaklığının birden yükselip geri düşmesi normal mi?

ErenY

Kilopat
Bugün fark ettim, R3 3300X işlemcim (stok soğutucu) Valorant'ta 68-74 derece arası sıcaklıkta çalışırken örneğin 68 dereceyken bir anda 78-79'a çıkıp ardından hemen 76-73-68 diye düşerek eski sıcaklığına geri dönüyor. Normal mi?

Normal.

Normal yazdığım için az önce Technopattan ceza aldım, teşekkürler.

Sebep Normal yazdıktan sonra sonuna nokta koymadığım için. Yakında perma banlanırım herhalde en ufak bi hatada.

Son düzenleme:
Neden ceza aldığınızı sordum hocam. Ama neden sıcaklık yükselmelerinin de normal olduğunu merak ediyorum, kısaca ikisi de.
Normal yazdıktan sonra cümle sonuna nokta işareti koymadığım için cezalandırıldım.

Asıl soruna gelirsek bana göre Valorant oynarken hartanın bazı dar alanlarında daha yüksek FPS değerleri alıyorsunuz, daha yüksek değer aldığınız için ekran kartı ve işlemci daha fazla işlem yapabildiğini fark ediyor ve bu esnada sıcaklık değerleriniz yükseliyor, ayrıca bu sıcaklık değerleri anormal düzeyde değil gayet normal.

Normal yazdıktan sonra cümle sonuna nokta işareti koymadığım için cezalandırıldım.

Asıl soruna gelirsek bana göre Valorant oynarken hartanın bazı dar alanlarında daha yüksek FPS değerleri alıyorsunuz, daha yüksek değer aldığınız için ekran kartı ve işlemci daha fazla işlem yapabildiğini fark ediyor ve bu esnada sıcaklık değerleriniz yükseliyor, ayrıca bu sıcaklık değerleri anormal düzeyde değil gayet normal.
Teşekkürler.

2 günde 8 uyarı aldım bayağı veriyorlar artık.
Sormayın, son zamanlarda technopatta fazla zaman geçirir oldum, hiç bir şey yapmasanız bile bir yerlerden uyarı yiyorsunuz. Bazı uyarılar haklı onlara bir şey dediğim yok.

Aslında güzel bir şey ya. Türk dilini kullanırken daha düzgün kullanmamız gerektiğini hatırlatıyor insana. Ufak bir noktalama işareti için aldığım ceza puanına aslında sevinmem gerekiyor. Bi sinirlenir gibi olmuştum ama durup düşününce... İşin aslı böyle olmalı dedim.

Geri
Yukarı