İşlemci sıcaklık değerleri

berkhan1995

Hectopat
Merhabalar yeni 2. el sistem aldım i5 3570K işlemci GTX 960 STRIX OC ASUS 2 GB ekran kartı mevcut. Boşta 40 43 derecelerde yükte 70 dereceye kadar çıkış yapabiliyor. Kasada bir tane Fan ve iki fanlı Coolerman işlemci soğutucu mevcut. Sizce bu değerler normal mi? Ekran kartında hiç sıkıntı yok boşta 33 derecelerde yük altında 60'ı geçmiyor ayrıca odada soba yanıyor. Kış soğuk vs olduğu icin oda sıcaklığı yüksek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar yeni 2. el sistem aldım i5 3570K işlemci GTX 960 STRIX OC ASUS 2 GB ekran kartı mevcut. Boşta 40 43 derecelerde yükte 70 dereceye kadar çıkış yapabiliyor. Kasada bir tane Fan ve iki fanlı Coolerman işlemci soğutucu mevcut. Sizce bu değerler normal mi? Ekran kartında hiç sıkıntı yok boşta 33 derecelerde yük altında 60'ı geçmiyor ayrıca odada soba yanıyor. Kış soğuk vs olduğu icin oda sıcaklığı yüksek.
Değerler gayet normal, oda dediğiniz gibi sıcaksa buda fark eder endişelenecek bir durum yok size önerildiği gibi birde termal macunlarını yenilemedediysen onları yenile.

Değerler gayet normal, oda dediğiniz gibi sıcaksa buda fark eder endişelenecek bir durum yok size önerildiği gibi birde termal macunlarını yenilemedediysen onları yenile.
Hocam kasayı yeni aldım içinde hiç toz yok bilmiyorum termal macun vamıdır yokmu dur açıkçası daha önce termal macun yenileme gibi Bi işlem yapmadım kolay mı yoksa bilen birisine yaptırmak mı gerekli?

Aslında çok kolay bir işlem. Ama siz hem fanınızı değiştirin, hem de fan satın aldığınız yere macununuzu da yenilettirin.
Hocam ilk sahibinden ikinci el aldım işlemcide stok fan yok ayriyeten iki fanlı işlemci soğutucu var kasada da tek fan var ön kısımda ayriyeten yan temper camın orda bir fan yuvası daha var oraya da fan alcam işlemci soğutucu da gayet hızlı ve serin çalışıyor termal macun hakkında hiç bilgim yok sadece ısı değerlerinde Bi anormallik varmı diye siz bilgili olanlara danışmak istedim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı